Portal / Dom i rodzina / Sąd w obronie małżeństwa Niedziela - 27 wrzesnia 2020 Damiana, Mirabeli, Wincentego     "Nie można mieć wszystkiego; trzeba umieć cieszyć się z tego co się ma" - Barbara Wójcik
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
Sąd w obronie małżeństwa

Waszyngtoński Sąd Najwyższy podtrzymał w mocy stanowy zakaz zawierania przez homoseksualistów quasi-małżeńskich związków cywilnoprawnych. Watykańska agencja informacyjna ZENIT poinformowała, że decyzja sądu stanowego to już druga spektakularna przegrana propagatorów wynaturzonej obyczajowości w ciągu tego miesiąca.
W związku z orzeczeniem sądu stanu Waszyngton obecnie jedynym stanem, w którym dozwolone są dewiacyjne związki, jest Massachusetts. Decyzja przegłosowana stosunkiem głosów 5 do 4 potwierdza jednocześnie, że sąd stanowy ma prawo orzekać w sprawach małżeńskich w oparciu o uchwalony w 1998 r. tzw. Akt Obrony Małżeństwa.
Wcześniej w czerwcu tego roku na podstawie tego samego zapisu podobną decyzję podjął sąd stanu Nowy Jork. "Ostatnie orzeczenie sądu w obronie małżeństwa pokazuje, że sąd nie jest wolny od rzeczywistości politycznej, która determinuje Amerykanów, by bronili małżeństwa" - stwierdził w oświadczeniu opublikowanym w związku z decyzją sądu przewodniczący waszyngtońskiej Rady ds. Badań nad Rodziną Tony Perkins.
PS

"Nasz Dziennik" 2006-07-28

© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom