Portal Poniedziałek - 25 marca 2019 Bolka, Cezaryny, Marioli     "Bóg ofiarowuje nam skarb, którym jest jego wszechświat." - Anonin Dalmatien Sertillanges
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2018-04-15 Narodowe Czytanie Pisma Świętego

We wszystkich kościołach w Polsce odbędzie się dziś Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Inicjatywa odbywa się z okazji Niedzieli Biblijnej i inauguruje X. Tydzień Biblijny. Hasło, jakie towarzyszy wydarzeniu to: „Weźmijcie Pismo Święte”.


Przedmiotem lektury w tym roku jest List św. Pawła Apostoła do Rzymian. Pomysłodawcą wydarzenia jest ks. prof. Henryk Witczyk, przewodniczący Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II.  Jak wskazał, Narodowe Czytanie Pisma Świętego pomaga zrozumieć teraźniejszość i przyszłość.– Narodowe Czytanie Pisma Świętego jest po to, żeby lepiej zrozumieć naszą teraźniejszość, a więc, żebyśmy mogli głębiej nawzajem siebie rozumieć jako wspólnotę zorganizowaną wobec najbardziej podstawowych wartości. Mówimy, że są dla nas bardzo ważne wartości europejskie, ale – jak ktoś trafnie zauważył – te wartości odcięte od Ewangelii szybko tracą całą swoją moc inspirującą. To wydarzenie jest też po to, żeby lepiej odkrywać wyzwania przyszłości, które stoją u naszych drzwi, pukają do drzwi, jak np. ateizm, materializm czy islam – powiedział ks. prof. Witczyk.Narodowe Dzień Czytania Pisma Świętego odbędzie się po raz drugi. Inicjatywa odbywa się też w kontekście 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.


Honorowy patronat nad wydarzeniem objął przewodniczący KEP ks. abp Stanisław Gądecki oraz premier Mateusz Morawiecki.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 15 kwietnia 2018

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom