Portal Poniedziałek - 25 marca 2019 Bolka, Cezaryny, Marioli     "Bóg ofiarowuje nam skarb, którym jest jego wszechświat." - Anonin Dalmatien Sertillanges
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2018-06-12 Rząd zajmie się propozycją zwiększenia minimalnego wynagrodzenia

Rząd zajmie się dziś propozycją zwiększenia minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz minimalnej stawki godzinowej w 2019 r.


Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce, aby minimalne uposażenie wzrosło do 2250 zł brutto. Stawka godzinowa wyniosłaby 14,70 zł brutto.


Komitet stały nie przyjął jednak tej propozycji. Resort finansów wnioskuje o utrzymanie stawki wynikającej z ustawy. Wiceminister pracy Stanisław Szwed uważa jednak, że wzrost pensji minimalnej powinien być wyższy.– Resort finansów chce utrzymać propozycję, która wynika bezpośrednio z ustawy, czyli kwotę 2217 zł, z tego stawka godzinowa 14 zł. Myśmy zaproponowali wyższą stawkę – 2250 zł po to, żeby utrzymać tegoroczny poziom średniej płacy krajowej, czyli 47 proc. w stosunku do płacy krajowej – mówi Stanisław Szwed.A jeszcze większych podwyżek domagają się związki zawodowe. „Solidarność” od lata postuluje o dojście do połowy przeciętnego wynagrodzenia.


Rząd ma czas do piątku, by oficjalnie przedstawić swoją propozycję. Następnie rozpoczną się negocjacje ze związkami i pracodawcami. W przypadku braku kompromisu rząd ustali wzrost płacy w rozporządzeniu. Ma na to czas do 15 września.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 12 czerwca 2018

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom