Portal Czwartek - 21 lutego 2019 Eleonory, Lenki, Kiejstuta      "Życie tylko dla samego siebie jest korozją osobowości". Wiktor Hugo
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2018-06-23 23 czerwca - Dzień Ojca

Obchodzimy dziś Dzień Ojca. To szczególny czas, kiedy możemy wyrazić wdzięczność naszym Tatom za trud wychowania. Święto to zapoczątkowali Amerykanie i stało się ono naturalnym dopełnieniem Dnia Matki.


Z okazji Dnia Ojca życzenia złożyły m.in. kancelarie prezydenta i premiera.


O rolę ojca, m.in. w wychowaniu dziecka, zapytaliśmy dr. Bogdana Więckiewicza. Socjolog wskazał, że na przestrzeni lat ulega ona zmianie.– Obecnie ojciec, podobnie jak matka, na równi bierze udział w wychowaniu dziecka, tworzeniu domu rodzinnego. Mamy do czynienia z tzw. rodziną egalitarną. Ojciec nie tylko zajmuje się pracą zarobkową na utrzymanie rodziny, ale bierze także czynny udział w wychowaniu, przygotowywaniu posiłków, przewija pieluchy itd. Współczesny ojciec to ojciec bardzo aktywny, ojciec, który bierze czynny udział w życiu dziecka od jego narodzin w procesie wzrastania, wychowania i edukacji – podkreślił dr Bogdan Więckiewicz.W różnych krajach Dzień Ojca przypada w innym czasie. M.in. w Wielkiej Brytanii i Turcji obchodzony jest w trzecią niedzielę czerwca. Z kolei we Włoszech, Hiszpanii i Portugalii jest to 19 marca, w Uroczystość św. Józefa.


W Polsce święto to obchodzimy od 1965 r.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 23 czerwca 2018

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom