Portal Czwartek - 21 lutego 2019 Eleonory, Lenki, Kiejstuta      "Życie tylko dla samego siebie jest korozją osobowości". Wiktor Hugo
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2018-06-24 Policja: Skutki zażycia narkotyków czy dopalaczy mogą być tragiczne

W miniony piątek zakończył się rok szkolny i rozpoczęły ponad dwumiesięczne wakacje. Niektórzy spędzą ten czas w domu, a jeszcze inni na zorganizowanych koloniach. Policja apeluje do rodziców, by poinformowali swoje pociechy o ogromnym zagrożeniu, jakie niesie za sobą zażycie nieznanych nam środków.


Wakacje sprzyjają zawieraniu nowych znajomości. Młodzi ludzie są jednak podatni na namowy rówieśników, w tym do spróbowania narkotyków czy tzw. dopalaczy.


Co roku z używkami po raz pierwszy spotyka się tysiące Polaków. Policja apeluje do opiekunów, aby rozmawiać o tym z dziećmi i edukować. Podinspektor Wioletta Dąbrowska z toruńskiej policji zachęca rodziców, aby poświecili czas na zapoznanie się z problemem, a potem ostrzegli swoich podopiecznych. Skutki zażycia takich substancji mogą być tragiczne – dodaje.Rozmawiajmy z dziećmi, że jest to trucizna, niejednokrotnie śmiertelna. Rozmawiajmy o tym, co producenci takich substancji, chcąc zarobić, niszcząc, a w zasadzie zabijając organizmy naszych dzieci. Co dokładają, dolewają, czym nasączają różnego rodzaju papierki. Są to substancje żrące i silnie chemiczne. One po zetknięciu z ludzkim organizmem powodują różne reakcje, ale mogą spowodować zagrożenie życia – informuje Wioletta Dąbrowska.Policjanci apelują do młodzieży, by zdecydowanie reagować, gdy w towarzystwie ktoś zamierza zażyć tego rodzaju substancje. Jedną z opcji jest powiadomienie funkcjonariuszy.


Obecne władze chcą traktować dopalacze jak narkotyki. Rząd wypowiedział  walkę z używkami. W Ministerstwie Zdrowia kończą się prace nad projektem w tej sprawie.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 24 czerwca 2018

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom