Portal Czwartek - 25 kwietnia 2019 Jarosława, Marka, Wiki      "Jest światło i nieustający dzień tam, gdzie panuje miłość". ks. Tadeusz Olszański
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2018-10-16 MY, księża zwłaszcza, wstydzimy się szczerze za każdą prawdziwą scenę filmu KLER

Żyjący w czwartym wieku w Małej Azji, a potem Egipcie, Ewagriusz z Pontu, autor wielu dzieł, pisał między innymi o muchach i pszczołach. W jakim aspekcie? Ano, że muchy lubią siadać na śmieciach i odpadach, a pszczoły na pachnących kwiatach. I pisał o ludziach-muchach i ludziach- pszczołach. Jakie to aktualne i dzisiaj! Widzimy wielkie zainteresowanie się śmietnikami, co jest niebezpieczne i dlatego, że muchy roznoszą groźne nieraz bakterie i zarazki.


Nie oglądałem filmu Kler, ale czytam o nim bardzo dużo. Oto owoc pracy much. A my, księża zwłaszcza, wstydzimy się szczerze za każdą prawdziwą scenę tego filmu. I widzimy, że jeśli sami nie dbamy o porządek i prawdę u siebie, to pomogą nam w tym niewierzący – z całym przekonaniem, a może i z nutką goryczy, że tyle śmieci i smrodu.


Natomiast tam, gdzie w filmie jest nieprawda, wstydzić się będą pomysłodawcy tego przedsięwzięcia. Przecież główny Reżyser, choć  deklaruje się jako niewierzący, też stanie kiedyś przed Bogiem, jak i my wszyscy. I to przed Bogiem kochającym, który go zapyta: Kochałeś mnie? Kochasz mnie? Ale będzie miał niespodziankę!!! Choćby teraz lekceważąco wzruszył ramionami. Na szczęście, nasze rodzime pszczoły zebrały coś z pachnących kwiatów.


Apeluję do naszych pszczół – Twórców, którzy wolą kwiaty, choć istnieniu śmietników nie zaprzeczają. A może by tak wziąć się do roboty i zrobić prawdziwy, ale pachnący film. I żeby ludzie milionami nań poszli. Potraficie? Tylko narzekać, to łatwo! Kto się podejmie?


Modlę się za wszystkich w Świetlicy i poza nią i polecam wszystkie sprawy Bogu za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, którego 40-ą (!!!!) rocznicę wyboru dzisiaj obchodzimy.


Wasz brat Leon


Źródło: ps-po.pl, 16 października 2018

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom