Portal Czwartek - 25 kwietnia 2019 Jarosława, Marka, Wiki      "Jest światło i nieustający dzień tam, gdzie panuje miłość". ks. Tadeusz Olszański
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2018-10-20 Włochy: Sąd utrzymał wyrok dla Kongijczyka, który napadł na Polaków w Rimini

Sąd apelacyjny w Bolonii utrzymał wyrok 16 lat więzienia dla Kongijczyka, który napadł w Rimini na dwoje Polaków. Sąd odrzucił apelację złożoną przez obronę skazanego, która wnosiła o uniewinnienie.


Dwoje młodych Polaków, turystów zaatakowanych w sierpniu zeszłego roku w nocy na plaży – zgwałconą i pobitą kobietę oraz ciężko zranionego mężczyznę – reprezentował na rozprawie w Bolonii adwokat Maurizio Ghinelli. Jest on również pełnomocnikiem władz miasta Rimini, które było stroną poszkodowaną zarówno w tym procesie, jak i w pierwszej instancji. 21-letni Kongijczyk Guerlin Butungu pojawił się na sali rozpraw. Obrońcy wnioskowali o jego uniewinnienie lub zmniejszenie kary. Wskazywali, że miał traumatyczne dzieciństwo i młodość. Obrona argumentowała, że Kongijczyk padł ofiarą fałszywych zeznań i zmowy trzech pozostałych członków ataku. Zostali oni skazani w lutym tego roku przez sąd dla nieletnich w Bolonii na 9 lat i 8 miesięcy więzienia. Sąd apelacyjny potwierdził ten wyrok. Sąd utrzymał wyrok 16 lat więzienia dla Kongijczyka Guerlina Butungu.


TV trwam News/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 20 października 2018

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom