Portal Środa - 21 sierpnia 2019 Franciszka, Kazimiery, Ruty     "Nie otrzymujemy krótkiego życia, lecz je takim czynimy. Nie brakuje nam czasu, lecz trwonimy go." - Seneka
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2019-01-18 Od godz. 17.00 w całym kraju żałoba narodowa

Dziś w Gdańsku dalszy ciąg uroczystości żałobnych prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W związku z jego tragiczną śmiercią, decyzją prezydenta Andrzeja Dudy, od dziś od godz. 17.00 do jutra do 19.00 w kraju obowiązywać będzie żałoba narodowa.


Gdańszczanie będą mogli oddać hołd Pawłowi Adamowiczowi w Europejskim Centrum Solidarności do późnych godzin popołudniowych. O godz. 17.00 trumna z ciałem Pawła Adamowicza zostanie odprowadzona do Bazyliki Mariackiej. To tam jutro zostanie pochowany.


Trasa przemarszu z trumną będzie obejmowała miejsca ważne dla Pawła Adamowicza – mówi pełniąca obowiązki prezydenta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.Pierwsze miejsce to I Liceum Ogólnokształcące, którego jest absolwentem. Następnie ul. Łagiewniki, która później przekształca się w ul. Stolarską, a tuż obok niej ul. Mniszki, gdzie prezydent się wychowywał, od urodzenia mieszkał i gdzie do dzisiaj mieszkają jego rodzice – p. Teresa i p. Ryszard. Później skręcimy w Podwale Staromiejskie, po lewej stronie zostawiając Szkołę Podstawową nr 50 im. Emilii Plater, którą ukończył prezydent – wskazuje Aleksandra Dulkiewicz.Następnie kondukt przejdzie ulicami: Pańską, Węglarską i Piwną aż do Bazyliki. Jutro odbędzie się tam Msza św. Pogrzebowa pod przewodnictwem metropolity gdańskiego ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia.


Przypomnijmy, w niedzielę wieczorem 27-letni Stefan W. podczas finału WOŚP w Gdańsku wtargnął na scenę i kilkakrotnie ugodził nożem prezydenta Pawła Adamowicza. Samorządowiec przeszedł operację, jednak zmarł w poniedziałek. Miał 53 lata.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 18

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom