Portal Wtorek - 23 lipca 2019 Sławy, Sławosza, Żelisławy     
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2019-02-10 [TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Tylko Radio Maryja było miejscem, gdzie Jan Olszewski mógł mówić prawdę do Polaków

Dziękuję za pracę Radia Maryja przez cały czas, w którym Jan Olszewski miał możliwość swobodnej wypowiedzi w czasach, kiedy wszystkie media publiczne były przeciwko niemu. To była większość okresu po 1989 r. Przez cały ten czas tylko Radio Maryja było miejscem, gdzie Jan Olszewski mógł mówić prawdę do Polaków – powiedział poseł Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej, podczas „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.


Antoni Macierewicz zwrócił uwagę, iż głównym politycznym i moralnym przesłaniem Jana Olszewskiego było budowanie własnej polskiej siły, a nie uzależniać się od mocarstwa zachodniego lub wschodniego. Nauczył się tego w domu rodzinnym – dodał.– Wychował się w rodzinie katolickiej, ale równocześnie w rodzinie, dla której tradycje niepodległościowe – rozumiane jako walka zbrojna – były codziennością. Jego ojciec był kolejarzem, ale oczywiście była to rodzina wywodząca się ze środowiska szlacheckiego, dla której polskość była powietrzem, którym oni oddychali. Jan Olszewski przeniósł to w cały późniejszy okres swojej działalności, dlatego mógł spokojnie patrzeć na wszystkie zachowania, które często ludzi słabszych niszczą, nie pozwalają im przezwyciężyć swoich ograniczeń, tych ataków moralnych, fizycznych, finansowych, codziennych, które agentura rosyjska przeciwko Polakom działającym na rzecz niepodległości uruchamiała. Po nim to wszystko spływało. Dla niego były to małpy, które nie są w stanie obrazić człowieka, chociaż mogą go zranić bądź fizycznie wyeliminować – mówił poseł Prawa i Sprawiedliwości.Gość Radia Maryja wskazał, że Jan Olszewski imał się różnych sposobów, także takich, które są bardzo dyskusyjne, ale fundament cywilizacji chrześcijańskiej był w nim przez cały czas w każdym momencie jego życia.– Pierwsza wizyta zagraniczna premiera Jana Olszewskiego, to była wizyta w Watykanie, to było spotkanie z Ojcem Świętym. Integralnym elementem myśli Jana Olszewskiego było przywrócenie fundamentu czy też obecności cywilizacji chrześcijańskiej. Miał pełną świadomość jej twórczego i fundamentalnego znaczenia dla tożsamości narodowej Polaków – podkreślił polityk.Jestem dumny, że miałem zaszczyt być w jego rządzie ministrem spraw wewnętrznych i realizować uchwałę lustracyjną Sejmu – zaznaczył Antoni Macierewicz.– Jan Olszewski wyraźnie podkreślał, że bez oczyszczenia życia politycznego z agentury, która dostała carte blanche przy Okrągłym Stole, niejako została przy nim zalegalizowana – nie da się zbudować sprawiedliwej i niepodległej Polski – przypomniał.W dniu śmierci Jana Olszewskiego m.in. w TV Trwam wyemitowano film „Nocna zmiana”, który ukazuje kulisy odwołania jego rządu w czerwcu 1992 roku.– Chcę bardzo podziękować TV Trwam, bo tylko tutaj w ciągu ostatnich 20 lat można było ten film oglądać. Wszędzie indziej był on eliminowany. Po dzień dzisiejszy pamiętam, jak kierownictwo telewizji obiecywało mi, że w rocznice systematycznie będzie emitowany, ale nigdy tego nie robiono. Natomiast TV Trwam to robiła (…). Dziękuję za pracę Radia Maryja przez cały czas, w którym Jan Olszewski miał możliwość swobodnej wypowiedzi w czasach, kiedy wszystkie media publiczne były przeciwko niemu. To była większość okresu po 1989 r. Przez cały ten czas tylko Radio Maryja było miejscem, gdzie Jan Olszewski mógł mówić prawdę do Polaków – akcentował były minister obrony narodowej.Cała rozmowa z posłem Antonim Macierewiczem dostępna jest [tutaj].  


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 10 lutego 2019

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom