Portal Sobota - 25 maja 2019 Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny      "Jest światło i nieustający dzień tam, gdzie panuje miłość". ks. Tadeusz Olszański
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2019-02-17 WSKSiM: dziś ostatni dzień warsztatów dla młodzieży "Nowe widnokręgi - zrozumieć media"

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej zakończą się dziś zimowe warsztaty z cyklu „Nowe widnokręgi – zrozumieć media”. W Toruniu licznie zgromadzili się uczniowie klas trzecich gimnazjum i szkół średnich.


Zajęcia prasowe, radiowe, telewizyjne i taneczne  – to tylko niektóre, w jakich może uczestniczyć młodzież. Tajniki pracy dziennikarzy, montażystów czy operatorów zdradzają im pracownicy Radia Maryja i TV Trwam.


Uczestnicy warsztatów mieli też okazję sprawdzić swoje umiejętności muzyczne. Zajęcia prowadził zespół Lumen. Jego kierownik Zbigniew Małkowicz mówił, że to służba duchowo – muzyczna warsztatów.– Tutaj taki „Boży raban” dzisiaj też będziemy starali się robić. Młodzi w ten sposób też poczują wspólnotę, zobaczą, że razem, wspólnie ta grupa stanowi całość. Ktoś kiedyś powiedział, że orkiestra to jest najpiękniejszy instrument, chociaż składa się z 20,30,40 osób. Ale to jest najpiękniejszy instrument, bo właśnie złożony z wielu różnych barw – zaznaczył Zbigniew Małkowicz.Oprócz zajęć młodzież, która uczestniczy w warsztatach, miała też okazję zobaczyć siedziby Radia Maryja i TV Trwam oraz zwiedzić Toruń.


Zimowe warsztaty „Nowe widnokręgi – zrozumieć media” rozpoczęły się w czwartek, a zakończą się dziś w południe Mszą św. w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 17 lutego 2019

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom