Portal Sobota - 25 maja 2019 Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny      "Jest światło i nieustający dzień tam, gdzie panuje miłość". ks. Tadeusz Olszański
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2019-02-20 Politolog: deeskalacja napięć na linii Polska - Izrael nie będzie łatwa

Departament Stanu USA wzywa Izrael i Polskę do podjęcia dialogu. Zarówno Izrael, jak i Polska są naszymi ważnymi sojusznikami i przyjaciółmi. Wzywamy naszych sojuszników i przyjaciół do znalezienia drogi do usłyszenia się nawzajem – oświadczył Departament Stanu USA w stanowisku przekazanym Polskiemu Radiu.


W niedzielę nowy szef izraelskiego MSZ Israel Katz powiedział m.in., że Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki. W odpowiedzi na to Polska wycofała swój udział w szczycie Grupy Wyszehradzkiej w Jerozolimie. Spotkanie odwołano.


Politolog dr Marcin Kędzierski wskazał, że deeskalacja napięć na linii Polska -Izrael nie będzie łatwa.Relacje między Polską a Izraelem są z obydwu stron pochylną polityki wewnętrznej. Dziś dotyczy to zwłaszcza Izraela, w którym toczy się kampania wyborcza i te wypowiedzi ze strony czy to premiera Netanjahu, czy ministra Kaca wskazują na to, że sprawy polskie stały się elementem gry politycznej w kampanii wyborczej w Izraelu. Stąd też rozwiązanie tego problemu, tych napiętych relacji na linii Warszawa – Jerozolima będzie bardzo trudne – mówił politolog.Wczoraj wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk podkreślał, że polski rząd oczekuje na przeprosiny władz Izraela.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 20 lutego 2019

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom