Portal Sobota - 25 maja 2019 Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny      "Jest światło i nieustający dzień tam, gdzie panuje miłość". ks. Tadeusz Olszański
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2019-02-20 J. Kopcińska: Budujemy silną drużynę, która będzie ciężko pracowała budując silną Polskę

Budujemy silną drużynę, która będzie ciężko pracowała budując silną Polskę – powiedziała dziś rzecznik rządu Joanna Kopcińska. Polityk odniosła się do decyzji Komitetu Politycznego partii o pierwszych i drugich miejsca na listach wyborczych Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego.


Wśród „jedynek” na listach w wyborach do europarlamentu są m.in. wicepremier Beata Szydło, Szef MSWiA Joachim Brudziński Minister Edukacji Anna Zalewska, wicemarszałek senatu Adam Bielan czy były szef MSZ Witold Waszczykowski.


Z kolei wśród „dwójek” znaleźli się m.in.: wiceminister kultury Jarosław Sellin, minister Beata Kempa czy Joanna Kopcińska. Rzecznik rządu wskazywała dziś w Sejmie na znaczenie decyzji Komitetu Politycznego PiS.– Wskazanie do Parlamentu Europejskiego ministrów oraz najbliższych współpracowników premiera, pokazuje, jaką zarówno premier Mateusz Morawiecki, jak i Prawo i Sprawiedliwość przywiązują wagę do polityki europejskiej, która jest niezwykle ważnym wektorem dla polskiego rządu, ale również dla całej polskiej racji stanu – podkreśliła polityk.Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja, a ich zarządzenie przez Prezydenta RP powinno nastąpić nie później niż 25 lutego. Wtedy oficjalnie rozpocznie się kampania wyborcza.


W tegorocznych eurowyborach Polacy wybiorą 52 przedstawicieli do PE w 13 okręgach wyborczych.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 20 lutego 2019

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom