Portal Wtorek - 19 marca 2019 Aleksandryny, Józefa, Nicety     "Być bohaterem przez minutę, godzinę, jest o wiele łatwiej niż znosić trud codzienny w cichym heroiĄmie." - Fiodor Dostojewski
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2019-03-14 Wyniki audytu KE: Polska wołowina jest zdrowa

Polska wołowina jest zdrowa – takie wnioski płyną po przeprowadzonym audycie Komisji Europejskiej oraz polskich kontrolerów. Po wykryciu w lutym nielegalnej ubojni pojawiły się co do tego wątpliwości.  


Po wykryciu nielegalnej ubojni bydła w Ostrowi Mazowieckiej, w całej Polsce ruszyły kontrole jakości. – Skontrolowano wtedy 366 podmiotów, w tym 2 zakłady wtedy zostały zamknięte – powiedział Główny Lekarz Weterynarii dr Paweł Niemczyk.Audyt przeprowadziła także Komisja Europejska. W środę wyniki przedstawił minister rolnictwa i rozwoju wsi – Te wyniki kontroli nie wskazują, by gdziekolwiek było zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa obywateli, by to mięso było niebezpieczne dla zdrowia – zaznaczył minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.W najbliższy poniedziałek spotka się w tej sprawie z unijnym komisarzem do spraw rolnictwa.– Wszystkie działania, które szkodzą wizerunkowi polskich żywności musimy wyjaśniać, by odzyskać zaufanie konsumentów i zapewnić, że polska wołowina będzie miała poczesne miejsce na rynku polskim i międzynarodowym – dodał minister rolnictwa.Wprawdzie w kilku ubojniach pojawiły się niedociągnięcia, ale głównie dotyczyły niekompletnej dokumentacji. Dlatego wkrótce ulegnie zmiana w ustawie o weterynarii. Resort rolnictwa właśnie kończy prace nad projektem.– Ta ustawa w ciągu kilkunastu najbliższych dni trafi do Rady Ministrów. Trwają wyliczenia, ile tych etatów jest potrzebnych – zaznaczył Jan Krzysztof Ardanowski.  Chodzi o etaty nowych lekarzy. Nadzór nad żywnością będą sprawowali teraz lekarze urzędowi, a nie lekarze wolnej praktyki.


TV Trwam News/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 13

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom