Portal Czwartek - 18 lipca 2019 Kamila, Karoliny, Roberta     
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2019-03-19 Premier M. Morawiecki: Aktywność seniorów jest niezwykle ważna

Aktywność seniorów jest niezwykle ważna – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu spotkał się wczoraj z członkami Klubu Seniora w Krzeszowicach.


Premier wyraził zadowolenie z tego, że program rozbudowy sieci domów seniora dobrze się rozwija. W tym kontekście zapewnił również, że program PiS ,,Emerytura plus” będzie przysługiwał także osobom, które nie uzyskują obecnie minimalnej emerytury.


Premier poinformował, że dotychczas złożono 100 tys. wniosków do ZUS w związku z 13. emeryturą.– Obejmujemy tym programem nie tylko wszystkich emerytów, ale także tych, którzy mają emerytury mniejsze niż minimalna oraz wszystkich rencistów. Były skierowane do mnie pytania w tym względzie, więc wyjaśnię, że w ramach naszego nowego programu ,,Mama 4 plus”, emerytury dla pań, które urodziły czwórkę i więcej dzieci, dla tej grupy pań również ,,Emerytura plus” będzie przysługiwała. Mamy już złożonych ponad 100 tys. wniosków do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i cieszę się z tego powodu, że ten program jest ważny i cieszy się powodzeniem – mówił Mateusz Morawiecki. Premier zapewnił, że rząd zrobi wszystko, ,,by życie pokolenia, które jest w jesieni życia, było odrobinę łatwiejsze, jak najpiękniejsze i aktywne”.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 19

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom