Portal Czwartek - 20 czerwca 2019 Bogny, Rafaeli, Rafała      "Radować się! Oto sens życia. Cieszyć się przede wszystkim życiem!".
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2019-04-14 Kolejne przysięgi żołnierzy WOT

Słowa roty przysięgi wojskowej wypowiedzą dziś kolejni terytorialsi. Przysięgę złożą żołnierze z dwóch Brygad Obrony Terytorialnej: 5 Mazowieckiej i 11 Małopolskiej.


Ochotnicy WOT z Mazowsza będą przysięgać w Ciechanowie, ci z Małopolski w Rząsce koło Krakowa. Brygada Mazowiecka zostanie zasilona stu trzydziestoma żołnierzami Obrony Terytorialnej, Małopolska – czterdziestoma.


Uroczystości związane z przysięgą nowo przeszkolonych terytorialsów są otwarte dla wszystkich. W Ciechanowie przed przysięgą odbędzie się pokaz sprzętu wojskowego – mówi ppłk Marek Pietrzak, rzecznik Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej.Zapraszamy na tę przysięgę. Równocześnie będzie można obejrzeć sprzęt, wyposażenie terytorialsów, porozmawiać z żołnierzami, otrzymać informację na temat służby. Wszystkie te przysięgi są otwarte dla osób z zewnątrz, tam gdzie jest to w koszarach, to koszary na ten moment otwierają swoje bramy i każdy może wziąć udział w takiej uroczystości. Żołnierze, którzy teraz składają przysięgę można powiedzieć, że jest to taka ostatnia grupa ze szkoleń podstawowych, których mieliśmy bardzo dużo od początku tego roku. Teraz z uwagi na Wielkanoc i długi weekend majowy tych szkoleń będzie trochę mniej. Kolejna grupa szkoleń, na które zapraszamy ochotników rusza od maja – podkreśla ppłk Marek Pietrzak.W sobotę przysięgi złożyli żołnierze z czterech Brygad Obrony Terytorialnej: 1 Podlaskiej, 8 Kujawsko-Pomorskiej, 9 Łódzkiej i 12 Wielkopolskiej. Po tym weekendzie szeregi WOT będą większe o ponad pół tysiąca żołnierzy. W całym kraju ich liczba przekroczy 20 tys.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 14 kwietnia 2019

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom