Portal Czwartek - 20 czerwca 2019 Bogny, Rafaeli, Rafała      "Radować się! Oto sens życia. Cieszyć się przede wszystkim życiem!".
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2019-04-15 W Niedzielę Miłosierdzia Bożego rusza inicjatywa "Post w intencji Europy"

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego rusza inicjatywa „Post w intencji Europy”. Powstała ona przy sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.


Od Niedzieli Miłosierdzia Bożego chętni będą pościć o chlebie i wodzie w intencji Europy oraz wyboru nowych kandydatów do Parlamentu Europejskiego.– Widzimy, że będzie tworzył się nowy PE. Chcemy swoją modlitwą i postem wyprosić u Pana Boga tę szczególną łaskę, żeby Europa powróciła do korzeni chrześcijańskich – mówił kustosz sanktuarium o. Andrzej Laskosz CSsR.Jak dodaje, inicjatywa wyszła od samych wiernych. Danuta Zając z grupy Żywego Różańca wskazuje na relikwie krwi św. Jana Pawła II i podkreśla potrzebę kontynuacji jego wezwania.– Chcemy przez 30 dni, postem i uczestnictwem we Mszy św. oraz przyjęciem Komunii Św. w tej intencji zadośćuczynić, aby Europa wróciła do swoich korzeni – wskazała Danuta Zając.W akcje mogą się włączyć także mieszkańcy innych miast.– Zapraszamy wszystkich Polaków, gdziekolwiek oni się znajdują. Myślimy także o Polakach mieszkających poza granicami, że to jest tak ważna sprawa, wybór nowych posłów do PE, aby włączyli się w taką inicjatywę. Pan Jezus mówi, że niektóre sprawy są tak trudne, że tylko modlitwą i postem można wyprosić tę szczególną łaskę – podkreślił o. Andrzej Laskosz CSsR.Jeżeli ktoś chce włączyć się we wspólną modlitwę i post w intencji Europy, to może zgłosić się do toruńskiego sanktuarium pod numerem: 693 168 247.


TV Trwam News/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 14 kwietnia 2019

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom