Portal Czwartek - 20 czerwca 2019 Bogny, Rafaeli, Rafała      "Radować się! Oto sens życia. Cieszyć się przede wszystkim życiem!".
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2019-04-15 Premier M. Morawiecki pyta Platformę Obywatelską - Koalicję Europejską, czy jest za utrzymaniem złotego

Przed eurowyborami na nowo rozpoczęła się dyskusja na temat kwestii przyjęcia euro. Stanowcze „nie” dla eurowaluty wybrzmiało w sobotę w Lublinie na konwencji PiS-u. Dodatkowo partia rządząca opublikowała spot, w którym przytaczane są wypowiedzi przewodniczących PO i Nowoczesnej w sprawie euro. Premier Mateusz Morawiecki pyta Platformę Obywatelską-Koalicję Europejską, czy jest za utrzymaniem złotego.


Szef rządu chce się dowiedzieć, czy jest to oficjalne stanowisko Koalicji Europejskiej.– Znam wypowiedzi pana Schetyny, pani Lubnauer, które bynajmniej nie niuansują, nie różnicują tego podejścia, są jednoznaczne – za rezygnacją ze złotówki, za wprowadzeniem waluty euro. Oczekuję, że Koalicja Europejska opowie się jednoznacznie za utrzymaniem złotówki lub przeciw – podkreśla premier.Rząd Zjednoczonej Prawicy zwraca uwagę, że z ekonomicznego punktu widzenia nie opłaci się nam przystępować do eurolandu. Warto zauważyć, że aż 2/3 Polaków nie popiera zastąpienia złotego europejskim pieniądzem. Traktat akcesyjny zobowiązuje Polskę do przyjęcia eurowaluty, ale nie wyznacza terminu jej przyjęcia.


W tym roku mija 20 lat od utworzenia wspólnej waluty. Do eurostrefy należy dziś 19 państw.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 15 kwietnia 2019

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom