Portal Poniedziałek - 1 czerwca 2020 Gracji, Jakuba, Konrada      "Możesz zgromadzić przeróżne skarby, ale najcenniejszym jest prawdziwy przyjaciel". św. Jan Chryzostom
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2019-05-14 B. Mazurek: Rząd przedstawi dziś konkrety rozwiązań dot. pedofilii

Politycy Zjednoczonej Prawicy zapowiadają twardą walkę z pedofilią. Dziś – jak zapowiedziała rzecznik PiS Beata Mazurek – rządzący mają przedstawić konkrety rozwiązań w tej kwestii.


Zaostrzenie kar za przestępstwa pedofilii prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział w niedzielę. Jak mówił, nie będzie kar w zawieszeniu – będą surowe kary, być może nawet do 30 lat więzienia. Ma być też podniesiona granica odpowiedzialności karnej.


O tym, że osoby dopuszczające się przestępstw pedofili powinny być bezwzględne ścigane i karane, mówił też wczoraj m.in. szef MSWiA Joachim Brudziński.Zero tolerancji dla tych wszystkich kreatur, które w tak traumatyczny sposób krzywdzą dzieci. To słowo mocne – kreatura w moich ustach powinno trafić niezależnie od tego, czy ta osoba nosi koloratkę, czy jest znanym celebrytą, reżyserem, politykiem, dziennikarzem – kimkolwiek. Zero tolerancji – zaznaczył Joachim Brudziński.Tymczasem założenia zmian w prawie dotyczące walki z pedofilią przedstawił też wczoraj lider PO Grzegorz Schetyna. Zmiany te zakładają m.in. likwidację przedawnień przestępstw pedofilskich i bezwzględny zakaz pracy z dziećmi dla osób skazanych.


Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki odnosząc się do propozycji PO wytknął jej hipokryzję. Przypomniał, że w przeszłości PO nieraz sprzeciwiała się lub wstrzymywała od głosu w przypadku propozycji zaostrzających walkę z pedofilią. Patryk Jaki mówił też, że zaprezentowany przez nią projekt jest takim samym, jaki odrzuciła za swoich rządów.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl,

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom