Portal Poniedziałek - 23 wrzesnia 2019 Bogusława, Liwiusza, Tekli     "Geniusz to nadprzyrodzona cnota pokory w dziedzinie myśli" - Simone Weil
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2019-06-13 Raport z działalności komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji - do końca września

Do końca września komisja weryfikacyjna opracuje szczegółowy raport ze swojej działalności, który będzie przedstawiony Sejmowi. Poinformował o tym nowy przewodniczący komisji Sebastian Kaleta. Jak wyjaśnił, komisja przedstawi w dokumencie znaczną część działań śledczych.


Pokażemy między innymi szczegółowo proceder wyłudzania kamienic – zapowiedział na konferencji w Ministerstwie Sprawiedliwości przewodniczący komisji Sebastian Kaleta.– W raporcie, który przedstawimy marszałkowi Sejmu, pokażemy znaczną część działań śledczych. Wszystkie te działania, które państwo obserwowaliście, były tylko wycinkiem w dążeniu do uzyskania odpowiedzi na pytanie dlaczego tak się stało i jak można to odwrócić. Pokażemy szczegółowo sposoby wyłudzania kamienic i to, co się z nimi działo. Wiele z dokumentów nie było dotychczas prezentowanych opinii publicznej – wskazał Sebastian Kaleta.Na najbliższym posiedzeniu Komisji Weryfikacyjnej Sebastian Kaleta ma zaproponować kandydaturę Pawła Lisieckiego na stanowisko zastępcy przewodniczącego. Wyjaśnił, że komisja ma wakat na dwóch stanowiskach – członka komisji i zastępcy przewodniczącego komisji.


Nowy szef komisji podziękował jej byłemu szefowi Patrykowi Jakiemu za wykonanie – jak określił – wielkiej pracy w sprawie wyjaśnienia afer dotyczących reprywatyzacji. Wskazał, że dzięki pracy komisji została ujawniona „gigantyczna patologia, która miała miejsce jeszcze tak niedawno w mieście stołecznym”.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 12

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom