Portal Poniedziałek - 23 wrzesnia 2019 Bogusława, Liwiusza, Tekli     "Geniusz to nadprzyrodzona cnota pokory w dziedzinie myśli" - Simone Weil
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2019-06-13 [TYLKO U NAS] Dr H. Karp: TV Trwam na początku dysponowała dwojakim kapitałem - naturalną potrzebą wśród odbiorców i wiarygodnością

Telewizja Trwam nie miała na początku specjalnej siły, wielkiego kapitału. Właściwie kapitał był dwojaki – naturalna potrzeba wśród odbiorców i siła wiarygodności. Było jasne, że nie stoją za tym jakieś niejasne pieniądze, źródła czy podmioty – powiedziała w środowych „Aktualnościach Dnia” na antenie Radia Maryja medioznawca dr Hanna Karp.


Mija 16 lat, odkąd Telewizja Trwam prowadzi stałą emisję.– Od tamtego czasu wiele się zmieniło. Jeśli chodzi o kontekst polityczny, to byliśmy wtedy po wyborach parlamentarnych, które wygrała lewica. W połowie kadencji rząd Leszka Millera podał się do dymisji. Kontynuował to Marek Belka. W mediach dominował jeden przekaz – liberalno-lewicowy. Nikt nie wyobrażał sobie, że coś może się zmienić – podkreśliła dr Hanna Karp.


– Telewizja Trwam nie miała na początku specjalnej siły, wielkiego kapitału. Właściwie kapitał był dwojaki – naturalna potrzeba wśród odbiorców i siła wiarygodności. Było jasne, że nie stoją za tym jakieś niejasne pieniądze, źródła czy podmioty – dodała.Niezmiennie znajdują się jednak osoby, które krytykują działalność Telewizji Trwam.– Prawdziwe imperia medialne to są te media, które mają 1-2 mld przychodu. Ta łatka jest przypięta już od 2002 roku. Wiąże się to z różnego rodzaju fałszowaniem danych, tworzeniu stereotypów. To, co w tej chwili oglądamy w kraju, to rodzaj jakiegoś bezbożnictwa – wskazała medioznawca.Cała rozmowa z dr. Hanną Karp w „Aktualnościach dnia” dostępna jest [tutaj].


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 12

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom