Portal Poniedziałek - 1 czerwca 2020 Gracji, Jakuba, Konrada      "Możesz zgromadzić przeróżne skarby, ale najcenniejszym jest prawdziwy przyjaciel". św. Jan Chryzostom
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2019-09-16 Trwa policyjna akcja "TELEFONY"

Funkcjonariusze policji podejmują działania zmierzające do uświadomienia kierowcom ryzyka prowadzenia auta i jednoczesnego używania telefonu komórkowego. W całej Polsce trwa akcja „TELEFONY”


Policjanci ruchu drogowego w całym kraju przeprowadzają działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „TELEFONY” pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.  Warto zaznaczyć, że tak jak zawsze policjanci będą reagować na każde zachowanie niezgodne z prawem. W tym samym czasie akcje o podobnym charakterze prowadzone są niemal we wszystkich państwach europejskich.– Policjanci cały rok zwracają uwagę na wszystkie wykroczenia włącznie z używaniem telefonów, ale w związku dzisiejszymi działaniami w niektórych jednostkach będą używane specjalne stanowiska mobilne wyposażone w kamery. Będziemy również pełnić służbę na monitoringu miejskim tak, aby wychwycić te osoby, które używają w danym momencie telefonu, bez zestawów głośnomówiących. Niech więc te osoby się nie zdziwią, że nawet po kilku dniach zostaną do nas zaproszone i usłyszą, że została na nie nałożona grzywna za popełnione wykroczenie – wyjaśnia rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Ciarka.W ubiegłym roku za nieprawidłowe używanie telefonu w czasie jazdy ukaranych zostało 50 tys. kierowców. Policja przypomina, że aby móc rozmawiać przez komórkę w czasie jazdy, konieczny jest zestaw głośnomówiący.


Zuzanna Dąbrowska/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 16

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom