Portal Wtorek - 22 wrzesnia 2020 Maury, Milany, Tomasza     "Trzeba mieć odwagę powtórzyć drugiemu to, co się poza jego plecami mówiło" - Stefania Łącka
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2019-10-22 ZNP rozpoczyna protest włoski

Związek Nauczycielstwa Polskiego rozpoczyna dziś bezterminowy protest włoski. Głównym postulatem ZNP jest zwiększenie poziomu wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli.


W ubiegłym tygodniu Związek prowadził akcję informacyjną o formule protestu. Nauczyciele będą wykonywać tylko te czynności, które są opisane w przepisach prawa oświatowego.


To budzi niepokój wśród rodziców uczniów. Obawiają się powtórki z kwietnia bieżącego roku, kiedy pod znakiem zapytania stanęły m.in. egzaminy maturalne.


Nie ma społecznej zgody na protest nauczycieli. Wiceminister edukacji narodowej Marzena Machałek zaapelowała do związkowców o dialog z rządem.Apeluję i chcę wierzyć, że nauczyciele będą rozsądni i nie będą działać przeciwko własnym uczniom, ale także nie będą działać niezgodnie z prawem, bo to jest jakby niezrozumienie istoty sprawy. Nauczyciele wykonują różne zadania w ramach 40godzinnego tygodnia pracy, która sprowadza się nie tylko do przeprowadzania lekcji, ale także przygotowania do nich i do działań opiekuńczych – zaznaczyła Marzena Machałek.Od września część organizacji oświatowych należących do Forum Związków Zawodowych prowadzi własny protest. Polega on na niewykonywaniu zadań, które nie są opłacane przez pracodawcę i organ prowadzący. FZZ prowadziło akcję protestacyjną w kwietniu wraz ZNP.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 22 października 2019

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom