Portal Wtorek - 22 wrzesnia 2020 Maury, Milany, Tomasza     "Trzeba mieć odwagę powtórzyć drugiemu to, co się poza jego plecami mówiło" - Stefania Łącka
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2019-10-22 J. Sasin: Skład nowego rządu poznamy do 12 listopada

Do 12 listopada Zjednoczona Prawica chce ustalić skład nowego rządu – powiedział na antenie Radia Maryja w programie „Aktualności dnia” wicepremier Jacek Sasin. Polityk potwierdził, że na stanowisku szefa rządu pozostanie premier Mateusz Morawiecki.


Wicepremier odniósł się też do medialnych spekulacji o możliwych zmianach w resortach. Miałyby one objąć m.in. Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Ministerstwo Zdrowia. Jacek Sasin wskazał, że do tej pory nie zapadły żadne uzgodnienia personalne, poza stanowiskiem szefa rządu.Dziś spekulacje medialne dotyczące nazwisk potencjalnych nowych ministrów czy tych, którzy mają z rządu odejść to są tylko i wyłącznie plotki. Są to informacje, co do których proponowałbym nie przykładać większej wagi, bo ten proces dopiero ruszył. Nie ma dziś żadnych uzgodnień dotyczących personaliów, poza jedną – osoby premiera. Myślę, że można to już dziś powiedzieć, że szefem rządu będzie Mateusz Morawiecki jako ten, który jest twarzą rządu, jest jednym z głównych polityków naszego obozu – podkreślił gość Radia Maryja.Wicepremier Jacek Sasin odniósł się też do medialnych spekulacji o sporach, jakie mają toczyć się w szeregach Zjednoczonej Prawicy. Taka narracja – jak wskazał – leży po stronie osób, które przegrały wybory parlamentarne.


Polityk przypomniał, że na rząd Zjednoczonej Prawicy swój głos oddało ponad 8 mln wyborców.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 22 października 2019

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom