Portal Piatek - 7 sierpnia 2020 Donaty, Olechny, Kajetana     "Szukać prawdy kochać piękno, chcieć dobra, czynić najlepsze - to zadanie i cel człowieka." Moses Mendelssohn
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2019-11-07 A. Kwiatkowski o zniesieniu wiz do USA: Dołączamy do grupy sprawdzonych sojuszników

Dołączamy do grupy sprawdzonych sojuszników – powiedział prezydencki minister Adam Kwiatkowski podczas „Rozmów niedokończonych” w TV Trwam. Od 11 listopada zostanie zniesiony obowiązek posiadania przez Polaków wizy do USA.


Każdy Polak będzie mógł jechać do Stanów Zjednoczonych na 90 dni w celach turystycznych i biznesowych. Polska od lat starała się o przystąpienie do programu bezwizowego.


Minister Adam Kwiatkowski powiedział na antenie TV Trwam, że za tym sukcesem stoi polityka prezydenta Andrzeja Dudy oraz nastawienie do Polski prezydenta USA Donalda Trumpa. Wyrazy wdzięczności należą się także Polonii.


Prezydencki minister zwrócił też uwagę, że za zmniejszaniem liczby odrzucanych wniosków o wizy stoi dobra sytuacja gospodarcza w naszym kraju.– Ta liczba odmów zmniejszała się dlatego, że coraz mniej naszych rodaków próbowało jechać do Stanów Zjednoczonych, by tam szukać pracy, bo tę pracę mogą znaleźć już tutaj w Polsce. To jest także efekt zmian gospodarczych, jakie od kilku lat w Polsce zachodzą – wskazał minister Adam Kwiatkowski.Program amerykańskiego rządu Visa Waiver wprawdzie pozwala na podróżowanie obywateli objętych nim krajów bez wiz, jednakże istnieją pewne obostrzenia, które muszą być przestrzegane. Jednym z nich jest rejestracja w Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróży. Autoryzacja w tym systemie kosztuje 14 dolarów i jest ważna przez okres dwóch lat.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 7

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom