Portal Poniedziałek - 13 lipca 2020 Danieli, Irwina, Małgorzaty     
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2019-11-20 Prezydent A. Duda: Kwestie, o które pytał SN, są kwestiami politycznymi, które powinny zostać rozstrzygnięte w naszym kraju

Kwestie, o które pytał Sąd Najwyższy, są kwestiami politycznymi, które powinny zostać rozstrzygnięte w naszym kraju – ocenił prezydent Polski Andrzej Duda, odnosząc się do wyroku TSUE.


Unijny Trybunał wydał dziś wyrok w odpowiedzi na pytania prejudycjalne zadane przez Izbę Pracy Sądu Najwyższego. Trybunał orzekł, że to Sąd Najwyższy ma badać niezależność nowej Izby Dyscyplinarnej, by ustalić, czy może ona rozpoznawać spory dotyczące przejścia sędziów Sądu Najwyższego w stan spoczynku.


Prezydent Andrzej Duda wskazał, że w tym fragmencie jasno można się dopatrzeć ukrytego stanowiska.– Te sprawy, o które Sąd Najwyższy czy niektórzy sędziowie Sądu Najwyższego zadali pytania, są tak naprawdę kwestiami politycznymi, które powinny zostać rozstrzygnięte w naszym kraju. Kwestie polskiej i wewnętrznej polityki, zwłaszcza jeśli chodzi o kwestie funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości, Trybunał Europejski do tych spraw nie będzie się wtrącał i nie będzie ich przesądzał za Polaków, bo to są kwestie skomplikowane, związane z pewną naturą, także i procesów, które przebiegają w naszym kraju od 30 lat; ma to swoje uwarunkowania – mówił Andrzej Duda.Prezydent wyraził też przekonanie, że Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego została ukształtowana tak, by była w jak najwyższym stopniu niezależna, niepodatna na wszelkiego rodzaju wpływy polityczne i środowiskowe.


RIRM


 


Źródło: radiomaryja.pl, 19

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom