Portal Piatek - 7 sierpnia 2020 Donaty, Olechny, Kajetana     "Szukać prawdy kochać piękno, chcieć dobra, czynić najlepsze - to zadanie i cel człowieka." Moses Mendelssohn
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2019-12-09 Polska będzie organizatorem Światowego Forum Zarządzania Internetem

Polska zorganizuje w przyszłym roku Światowe Forum Zarządzania Internetem. Dyskusja o przyszłości internetu odbywa się z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych.


W listopadzie przyszłego roku dyskusja o przyszłości internetu ma odbywać się w Polsce. Katowice będą organizatorem 15. Światowego Forum Zarządzania Internetem.– To jest impreza swoją rangą porównywalna do COP – zaznaczył w Polskim Radiu minister cyfryzacji Marek Zagórski.Czyli szczytu klimatycznego. Podobnie jak COP, Światowe Forum Zarządzania Internetem, odbywa się z inicjatywy ONZ.– To jest takie forum dyskusyjne o tym, w jakim kierunku ma zmierzać rozwój sieci. To też kwestia samego zarządzania internetem. Hasło naszego forum brzmi: „Internet United”, czyli chcemy przeciwdziałać zagrożeniom, które mamy na horyzoncie – wskazał szef resortu cyfryzacji.Polska chce stworzyć przestrzeń do dyskusji zwłaszcza młodym – podkreślił minister cyfryzacji Marek Zagórski.– Każde państwo, które to organizuje, ma możliwość organizowania tzw. dnia zero. Chcemy położyć tam nacisk – oprócz nowoczesnych technologii i ich zastosowania – na tzw. młody internet. Chcemy dać przestrzeń do dyskusji młodym ludziom z całego świata, jak oni sobie ten internet w przyszłości wyobrażają – powiedział minister Marek Zagórski.Dyskusja na forum ma dotyczyć m.in. tego, gdzie leży granica między cenzurą, a wprowadzeniem takich regulacji, które zagwarantują bezpieczeństwo. Ponadto, uczestnicy spotkania chcą nakreślić, jak daleko powinna sięgać wolność słowa w sieci.


TV Trwam News


Źródło: radiomaryja.pl, 8 grudnia 2019

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom