Portal Wtorek - 22 wrzesnia 2020 Maury, Milany, Tomasza     "Trzeba mieć odwagę powtórzyć drugiemu to, co się poza jego plecami mówiło" - Stefania Łącka
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2020-02-15 R. Telus: Koncepcja przedstawiona przez komisarza J. Wojciechowskiego jest dobra dla polskiego i europejskiego rolnictwa

Szef sejmowej komisji rolnictwa poseł Robert Telus z zadowoleniem przyjął strategię dla rolnictwa przedstawioną w Parlamencie Europejskim.


Chodzi o koncepcje nazwaną od „Od pola do stołu”. Główne kierunki tego podejścia zostały już wskazane w tzw. Europejskim Zielonym Ładzie.  O zmianach, jakie czekają gospodarzy, mówił europosłom unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski.


Strategia ma polegać na znaczącym ograniczeniu stosowania chemicznych pestycydów, nawozów oraz antybiotyków, a także przestawieniu produkcji na ekologiczne tory.


Poseł Robert Telus zauważa, że polscy rolnicy produkują dziś zdrową żywność. W jego ocenie strategia daje szanse dla naszych gospodarzy.Cała ta polityka, którą w tym momencie przedstawił komisarz Wojciechowski, ta, o której mówię – o Zielonym Ładzie – i ta, o której mówię – o skróceniu drogi ,,od pola do stołu” – jest polityką dobrą dla polskiego rolnictwa i oczywiście dla unijnego rolnictwa. Dlaczego dla unijnego rolnictwa? Dlatego, że w tej chwili jest trend, albo moda, albo większa świadomość Europejczyków i sięgają po produkty dobrej jakości, a produkty dobrej jakości to Zielony Ład, a Zielony Ład i skrócenie drogi ,,od pola do stołu” to polskie rolnictwo – wskazuje poseł Robert Telus.Żywność dla 450 mln obywateli UE zapewnia dziś niespełna 10 mln rolników. UE wydaje na wspieranie rolnictwa znaczną część budżetu. Z środków korzystają także nasi gospodarze.


Nad strategią „Od pola do stołu” pracuje jeszcze Komisja Europejska. Więcej szczegółów mamy poznać po koniec marca.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 14

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom