Portal Wtorek - 22 wrzesnia 2020 Maury, Milany, Tomasza     "Trzeba mieć odwagę powtórzyć drugiemu to, co się poza jego plecami mówiło" - Stefania Łącka
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2020-02-15 Wotum nieufności dla ministra Mariusza Kamińskiego odrzucone

Sejm odrzucił wniosek Koalicji Obywatelskiej o wyrażenie wotum nieufności dla ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. Za odwołaniem ministra głosowała opozycja, przeciwko byli posłowie PiS. Jeden poseł wstrzymał się od głosu.


W wieczornej debacie głos zabrał premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu mówił, że walka z korupcją to element wizji państwa nowoczesnego, którą prezentuje Prawo i Sprawiedliwość. Mateusz Morawiecki podkreślał zasługi Mariusza Kamińskiego na rzecz walki z korupcją oraz jego udział w ograniczaniu luki VAT-owskiej.– 4,5 tysiąca grup przestępczych rozbite w czasie działalności pana ministra Mariusza Kamińskiego – to jemu zawdzięczamy. To jest jednocześnie, drodzy przedsiębiorcy i drodzy rodacy, wyrównanie pola gry dla was, wyrównywanie zasad konkurencyjności, ponieważ bez skutecznego zwalczania grup przestępczych wszyscy jesteśmy przez nich okradani – wskazał premier.To dzięki skutecznym działaniom spec służb  Polska została uchroniona przed zamachami terrorystycznymi – podkreślał szef rządu.– Te służby działają na zasadzie „im ciszej tym lepiej”, działają skutecznie, muszą działać skutecznie – powiedział.Ministra koordynatora służb specjalnych chcieli odwołać posłowie Koalicji Obywatelskiej. Podczas debaty wniosek o wotum nieufności przedstawił szef klubu PO Borys Budka.– Dzisiaj każdy przyzwoity poseł, każda przyzwoita posłanka powinna głosować  za odwołaniem człowieka, który jest odpowiedzialny za zapaść polskich służb. Dzisiaj każdy odpowiedzialny poseł i odpowiedzialna posłanka powinna wstydzić się za to, że zamiast porządku, bezpieczeństwa i silnego państwa, mamy państwo, w którym służby dopuściły do tak wielu afer – akcentował Borys Budka.W podobnym tonie wypowiadali się przedstawiciele Lewicy, PSL-Kukiz15 i Konfederacji.– Jak dziś wyglądają polskie służby? Manipulacje, insynuacje, przecieki medialne i śledztwa polityczne, przekraczanie uprawnień, wymuszanie zeznań, fałszowanie dokumentów, oskarżanie i nękanie niewinnych. To są służby za czasów PiS – wskazał Krzysztof Gawkowski z Lewicy.Odpowiadając na zarzuty opozycji, minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński mówił, że autorzy wniosku chcą przedstawić CBA jako instrument służący zwalczaniu opozycji politycznej.– Sugerowanie, że CBA, walcząc z korupcją, widzi tylko jedną stronę sceny politycznej, jest po prostu kłamstwem. Wśród osób, które w wyniku działań tej służby usłyszeli zarzuty, są byli i obecni parlamentarzyści zarówno związani z opozycją, jak i z obozem rządzącym. Jest senator Stanisław G. i senator Stanisław K., jest poseł Stefan N. i poseł Mariusz Antoni K. Te same zasady dotyczą władz spółek Skarbu Państwa, samorządowców i urzędników państwowych – zaznaczył minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński.Ostatecznie wniosek o wotum nieufności został odrzucony.


TV Trwam News


Źródło: radiomaryja.pl, 14

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom