Portal Poniedziałek - 1 czerwca 2020 Gracji, Jakuba, Konrada      "Możesz zgromadzić przeróżne skarby, ale najcenniejszym jest prawdziwy przyjaciel". św. Jan Chryzostom
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2020-04-03 Szefowie MSZ państw UE odbędą wideokonferencję dotyczącą walki z koronawirusem

Ministrowie spraw zagranicznych Unii Europejskiej odbędą dziś wideokonferencję dotyczącą walki z koronawirusem. Polskę będzie reprezentował szef MSZ Jacek Czaputowicz. Pandemia wywołuje problemy we wszystkich państwach członkowskich europejskiej wspólnoty. Nad specjalnymi środkami dot. walki z Covid-19 ma pracować także Parlament Europejski.


Europoseł PiS Patryk Jaki wskazał, że Unia powinna przekazać środki na pomoc europejskim przedsiębiorcom. Dodał, że ogromnych nakładów finansowych wymaga też służba zdrowia. Podkreślił, że pieniądze powinny trafić również m.in. na stworzenie nowych miejsc izolacji dla zakażonych i zakup sprzętu medycznego.


Europoseł Patryk Jaki ocenił, że utrzymanie obecnego kursu polityki unijnej może doprowadzić to poważnego kryzysu zaufania wobec tej instytucji.– Unia Europejska powinna w ogóle podjąć jakiekolwiek działania, bo w tej chwili te są wyjątkowo pozorne. Jeżeli forsowany jest na dniach tak zwany Green Deal, który pochłonie miliardy euro, a te środki w dużej mierze nie zostaną przeznaczone właśnie na walkę o zdrowie i życie obywateli Unii Europejskiej, to rzeczywiście będzie to oznaczało, że liderzy Wspólnoty nie potrafią właściwie określić priorytetów, to znaczy chcą angażować się w kontrowersyjny ideologiczny projekt, który będzie jednym z najdroższych projektów Unii w historii, a nie chcą tych dużych środków przeznaczyć na walkę o zdrowie i życie obywateli Unii Europejskiej – wskazał Patryk Jaki.Green Deal zakłada zrównoważony rozwój i transformację energetyczną. Celem planu zaproponowanego w 2019 r. przez KE jest osiągnięcie zeroemisyjności UE do 2050 roku.


Wczoraj Komisja Europejska przedstawiła pakiet propozycji w tym instrumencie opiewający na 100 mld euro, który ma chronić przed zwolnieniami pracowników firm zmuszonych do przestoju przez koronawirusa. Europosłowie zajmą się propozycją w drugiej połowie kwietnia.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl, 3 kwietnia 2020

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom