Portal Poniedziałek - 1 czerwca 2020 Gracji, Jakuba, Konrada      "Możesz zgromadzić przeróżne skarby, ale najcenniejszym jest prawdziwy przyjaciel". św. Jan Chryzostom
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2020-04-04 Na świecie rośnie bezrobocie w związku z pandemią koronawirusa

Pandemia koronawirusa wpływa na rynek pracy na całym świecie. Wiele krajów już odnotowuje rekordowy wzrost liczby bezrobotnych.


Koronawirus sparaliżował światową gospodarkę. Kryzys trwa w różnych branżach. Firmy upadają, a miliony ludzi tracą pracę. Dramatyczna sytuacja panuje w Stanach Zjednoczonych. W ciągu dwóch tygodni 10 milionów Amerykanów zgłosiło się po zasiłek dla bezrobotnych – wśród nich Ali Nelson, która pracowała jako optyk w dzielnicy Georgetown w Waszyngtonie.– Nasi szefowie powiedzieli: „Wiesz, będziemy musieli się zamknąć do odwołania.” I to jest miejsce, w którym teraz jesteśmy. To mała firma, więc nie dostajemy zapłaty. A ja jestem głównym zarabiającym w moim domu – powiedziała Ali Nelson.To największy kryzys gospodarczy w historii Stanów Zjednoczonych. Według analityków banku Goldman Sachs, bezrobocie w USA w połowie roku wyniesie około 15 proc.


Lawinowo wzrosło także bezrobocie w Izraelu. To ponad milion Izraelczyków. Bezrobocie rośnie również w Norwegii. Tak źle nie było od 1930 roku, czyli czasów Wielkiego Kryzysu. Wiele krajów już teraz robi co w ich mocy, by uchronić się przed bankructwem. Pomoc rządową swoim obywatelom oferują władze Bułgarii. Z rządowego mechanizmu wsparcia korzystają także francuskie firmy. To program częściowego bezrobocia, czyli współfinansowany przez państwo system zasiłków. Pozwoli on francuskim przedsiębiorstwom dotkniętym kryzysem uniknąć zwolnień.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl, 3 kwietnia 2020

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom