Portal Wtorek - 22 wrzesnia 2020 Maury, Milany, Tomasza     "Trzeba mieć odwagę powtórzyć drugiemu to, co się poza jego plecami mówiło" - Stefania Łącka
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2020-05-23 Jak rozpoznać oryginalne okulary, aby uniknąć nietrafionych zakupów?

Osobom, które kupują okulary przeciwsłoneczne znanych marek, zależy na tym, aby były to produkty oryginalne, co przełoży się na większy komfort związany z użytkowaniem oraz lepszą ochronę oczu. Niestety wielu klientów zapomina, że takiego zakupu najlepiej jest dokonać w popularnym sklepie cieszącym się dobrymi opiniami i zamiast tego wybiera tańsze podróbki od niesprawdzonych sprzedawców.


Na co więc należy zwrócić uwagę, aby kupić markowe okulary słoneczne i jednocześnie nie przepłacić? Odpowiedzi znajdziesz w naszym poradniku poświęconym zakupom oryginalnych okularów.


Jakość, którą widać od razu


W celu upewnienia się, że kupiona para to rzeczywiście oryginalny produkt danego producenta warto zacząć od dokładnego obejrzenia okularów. Nie bez powodu markowe produkty kosztują nawet kilkaset złotych za parę. Wbrew pozorom nie wynika to wyłącznie z tego, że producent chce zarobić na fanach marki, ale z zastosowania dużo lepszych materiałów i zachowania najwyższych norm produkcyjnych. Tanie podróbki mogą być wykonane z niskiej jakości plastiku, przez co ich waga będzie o wiele niższa. W większości przypadków podróbkę można rozpoznać też po tym, czy trzymane w ręce okulary wyglądają na solidne. Jeżeli od samego początku coś jest w nich poluzowane lub poszczególne elementy nie są ze sobą idealnie spasowane, istnieje ryzyko, że dokonało się zakupu podróbki.


Sposób zapakowania okularów


W przypadku nieoryginalnych par okularów przeciwsłonecznych klienci najczęściej otrzymują je w zwykłym woreczku. Popularni producenci starają się natomiast dostarczyć produkt w eleganckim opakowaniu, w którym oprócz samych okularów można znaleźć różne gadżety. W zależności od marki może to być na przykład ściereczka do czyszczenia szkieł, etui oraz niewielka broszura zawierająca wskazówki związane z użytkowaniem lub opis innych modeli z aktualnej kolekcji. Jeżeli w twoim zamówieniu zabrakło takich dodatków, poszukaj w internecie informacji, czy wybrana przez ciebie firma dokłada je do zakupionych okularów. Jeżeli tak, koniecznie skontaktuj się ze sprzedawcą.


Kraj pochodzenia kupowanego produktu


Osobom, którym wydaje się, że markowe okulary produkowane są wyłącznie w USA lub we Włoszech trudno czasami uwierzyć, że okulary wyprodukowane w Chinach mogą pochodzić z oficjalnej dystrybucji. W praktyce natomiast wielu producentów korzysta z chińskich fabryk, jednak niezależnie od kraju pochodzenia, jakość końcowego produktu zawsze powinna być na najwyższym poziomie. Tym samym sama informacja o pochodzeniu z Chin jest niewystarczająca, aby uznać okulary za podróbkę.


Miejsce nadrukowania loga producenta


Prostym i skutecznym sposobem na upewnienie się, że okulary są oryginalne, jest sprawdzenie loga. Każdy znany producent okularów posiada własny sposób oznaczania sygnowanych przez siebie produktów. Warto więc sprawdzić, gdzie powinno znajdować się logo na oryginalnym produkcie wybranej firmy i następnie przyjrzeć się własnym okularom. W przypadku takich marek jak Ray-Ban charakterystyczne jest na przykład logo znajdujące się na soczewkach. To jednak nie wszystko, bo amerykański producent znakuje swoje wyroby również na zausznikach. Jeżeli na kupionych przez ciebie okularach znajduje się naklejka producenta, po jej odklejeniu nie powinno zostać żadnych śladów. W przypadku podróbek zerwanie naklejki może skutkować pozostaniem trudnych do usunięcia śladów po kleju.


Zaufany sprzedawca markowych okularów


Zamiast tracić czas na sprawdzanie oryginalności zakupionej pary, możesz od razu zamówić okulary przeciwsłoneczne w sklepie, który od lat dostarcza najwyższej jakości produkty znanych firm. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i jednocześnie zyskasz wsparcie sprzedawcy, a w przypadku jakichkolwiek problemów z zakupionymi okularami będziesz mógł skorzystać z gwarancji producenta.

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom