Portal Piatek - 7 sierpnia 2020 Donaty, Olechny, Kajetana     "Szukać prawdy kochać piękno, chcieć dobra, czynić najlepsze - to zadanie i cel człowieka." Moses Mendelssohn
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2020-07-03 Rząd nie planuje wprowadzać obowiązkowej szczepionki na koronawirusa

Rząd nie ma planu, aby szczepionka na Covid-19 była obowiązkowa. Na całym świecie trwają prace nad szczepionką przeciw koronawirusowi; niektóre ośrodki badawcze testują już preparaty. Polscy naukowcy także uczestniczą w tych pracach.


37 proc. Polaków skorzystałoby ze szczepionki, 28 proc. jest na „Nie” a 34 proc. nie ma zdania. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia.


Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński był pytany przez dziennikarzy czy są plany obowiązkowych szczepień na Covid-19.– Nie ma na ten moment planu, żeby to było szczepienie obowiązkowe, natomiast myślę, że wszelkie decyzje zawsze zapadają wtedy, kiedy rzeczywiście mamy do dyspozycji tę szczepionkę, mamy komplet informacji i wtedy w 100 proc. taką decyzję możemy podjąć. Na ten moment takich planów nie ma – powiedział wiceminister.Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 382 nowych zakażeniach Covid-19, w tym 169 na Śląsku. Zmarło kolejne 14 osób, w sumie 1 tys. 477.


Łącznie wykryto dotąd 34 tys. 775 przypadków. Resort przekazał, że wyzdrowiało ponad 21,5 tys. osób.Żródło: radiomaryja.pl,

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom