Portal Piatek - 7 sierpnia 2020 Donaty, Olechny, Kajetana     "Szukać prawdy kochać piękno, chcieć dobra, czynić najlepsze - to zadanie i cel człowieka." Moses Mendelssohn
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2020-07-04 Co to jest ubezpieczenie ochronne?

Polisa ochronna to inaczej polisa na życie, która ma finansowo chronić naszych najbliższych na wypadek naszej śmierci. Jest to rozwiązanie, które możemy również rozbudować według własnych potrzeb, aby samemu skorzystać z odszkodowania.


Sprawdźmy, jaki mamy wybór w ubezpieczeniach ochronnych oraz ile mogą kosztować. Dzięki temu łatwiej będzie nam podjąć dobrą decyzję.


Polisa ochronna – co to jest?


Pod nazwą ubezpieczenie ochronne kryje się ubezpieczenie, którego zadaniem jest ochrona naszego życia. Jest to opcja dla każdego, kto myśli o zabezpieczeniu przyszłości. Jeśli posiadamy kredyt hipoteczny lub inne zobowiązania finansowe, a chcemy chronić przyszłość naszych dzieci oraz bliskich na wypadek naszej nagłej, niespodziewanej śmierci – ubezpieczenie ochronne jest dobrym rozwiązaniem.W ubezpieczeniu ochronnym sami decydujemy o tym, jak wysoka będzie suma ubezpieczenia, jak długo będzie trwać umowa oraz jaki będzie zakres naszej ochrony. Możemy zdecydować się na ochronę podstawową, która zabezpieczy naszych bliskich na wypadek naszej śmierci, ale również możemy zdecydować się na ochronę od nieszczęśliwych wypadków, pobytu w szpitalu czy poważnego zachorowania.


Wśród umów dodatkowych mamy zwykle do wyboru ochronę na wypadek:
- utraty sprawności,

- utraty zdolności do pracy,

- zachorowania na nowotwór złośliwy,

- zdiagnozowania poważnej choroby,

- pobytu w szpitalu,

- operacji chirurgicznej,

- złamania kości.


Oprócz tego warto zwrócić uwagę na pakiet assistance, który może zapewnić oprócz świadczenia finansowego, dodatkową pomoc w trudnej życiowej sytuacji. Dzięki assistance możemy uzyskać m.in.:


- transport medyczny,

- pomoc psychologa,

- dowóz leków,

- rehabilitację,

- pomoc domową po hospitalizacji,

- wizyty domowe lekarza lub pielęgniarki.


Aby znaleźć odpowiednie ubezpieczenie np. na https://rankomat.pl/zycie/co-to-jest-ubezpieczenie-ochronne powinniśmy dopasować wysokość sumy ubezpieczenia, zakres ochrony, jak i czas trwania umowy. Każdemu z nas odpowiada inna forma zabezpieczenia i warto swoje wymagania uwzględniać. Dzięki temu nie zrezygnujemy z ubezpieczenia przed czasem z powodu zbyt wysokiej składki lub niewystarczającej ochrony.


Ile kosztuje ubezpieczenie ochronne?


Cena składki ubezpieczenia może kosztować zarówno kilkadziesiąt złotych, jak i kilkaset złotych. Wszystko jest zależne od tego, na jaki produkt się zdecydujemy, czy porównamy wcześniej oferty, jaką wybierzemy sumę ubezpieczenia oraz zakres ochrony.Znajdziemy oferty, które będą kosztować miesięcznie 30 zł, jak i takie, za które możemy zapłacić około 300 zł na miesiąc. Największy wpływ na cenę ma oczywiście suma ubezpieczenia. Decydując się na polisę o sumie ubezpieczenia w wysokości 500 000 zł, zapłacimy znacznie większą składkę niż w przypadku polisy na sumę 100 000 zł.Na cenę wpływa również zakres ochrony – możemy wybrać jedną lub dwie najpotrzebniejsze dla nas umowy dodatkowe, jak również zdecydować się na wszystkie możliwe rozwiązania i tym samym znacznie podnieść kwotę składki.Brak porównania ofert również wpływa na cenę. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, jak korzystne ceny mają konkurencyjne firmy ubezpieczeniowe. Warto zapoznać się z ofertą innych towarzystw ubezpieczeniowych nie tylko z uwagi na porównanie cen, ale również na porównanie zakresu możliwości ochrony. Dzięki temu możemy znaleźć zarówno tańsze, jak i lepsze rozwiązania.


 

bj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom