Portal Piatek - 7 sierpnia 2020 Donaty, Olechny, Kajetana     "Szukać prawdy kochać piękno, chcieć dobra, czynić najlepsze - to zadanie i cel człowieka." Moses Mendelssohn
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2020-07-12 Wsparcie dla osób niepełnosprawnych

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wesprze zakup środków ochrony dla uczestników warsztatów terapii zajęciowej. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa niepełnosprawnych w trakcie zajęć i warsztatów.


Pandemia koronawirusa spowodowała wstrzymanie warsztatów terapii zajęciowej.– Na czas ponad 3 miesięcy, kiedy osoby z niepełnosprawnościami nie mogły uczestniczyć w rehabilitacji, w swojej codziennej aktywności, w warsztatach terapii zajęciowej czy w placówkach funkcjonujących w ramach programów PFRON, zapewniliśmy środki na tę rehabilitację – zaznaczyła Dorota Habich, zastępca prezesa ds. programowych PFRON.Teraz niepełnosprawni mogą wrócić do placówek i ośrodków.– Musimy dołożyć wszelkich starań, żeby zapewnić właściwe funkcjonowanie i godne warunki życia dla osób, które korzystały z różnych form wsparcia, które też z dnia na dzień straciły możliwość uczestnictwa w zajęciach, w warsztatach terapii zajęciowych czy w innych ośrodkach pobytu – powiedział Paweł Wdówik, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.W tym celu PFRON uruchamia nowy program.– Ten projekt ma zapewnić środki organizacjom pozarządowym, które te placówki prowadzą, na zakup środków ochrony i płynów dezynfekcyjnych – podkreśliła Dorota Habich.PFRON przeznaczy na ten cel 17 mln 359 tys. złotych. Do składania wniosków w tym programie jest uprawnionych ponad 970 podmiotów. Program pozwoli zabezpieczyć ponad 100 tys. osób z niepełnosprawnościami.– Środki będziemy przeznaczać na zrefundowanie kosztów zakupu środków ochrony już od czerwca tego roku, kiedy placówki wznowiły działalność. Przewidujemy finansowanie na okres do 3 miesięcy – dodała zastępca prezesa ds. programowych PFRON.Wypłata tych świadczeń będzie realizowana do września. Do tej pory złożono już 56 tys. wniosków.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl, 11

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom