Portal Środa - 28 pazdziernika 2020 Narcyza, Serafina, Wioletty     "Piekno człowieka kryje się nie w rysach twarzy, ale w kształcie ducha" - Roman Mleczko
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2020-09-22 [[TYLKO U NAS] P. Mucha: Prezydent Andrzej Duda zna polską wieś i w kwestiach legislacyjnych broni interesu polskiego rolnika

Prezydent zna polską wieś, zna specyfikę i jest zaangażowany w tę problematykę i oczywiście także w tych kwestiach legislacyjnych zwraca uwagę na interes polskiego rolnika – powiedział Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta RP, w poniedziałkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja. 


Gość „Aktualności dnia” zwrócił uwagę na pierwszą zagraniczną wizytę Andrzeja Dudy w Watykanie i we Włoszech. Powiedział, że jest to obietnica, którą zapowiedział prezydent jeszcze w kampanii wyborczej.– Zgodnie z tą zapowiedzią, Pan prezydent wybierając Rzym na cel pierwszego swojego zagranicznego wyjazdu, podkreśla solidarność – dzisiaj, w dobie pandemii koronawirusa – z Włochami. Mamy nadzieję, że pandemię oczywiście przezwyciężymy, ale to jest sytuacja z jednej strony solidarności z narodem włoskim. Z drugiej strony oczywiście ważna agenda, także spotkania z prezydentem Włoch, z premierem Włoch i w piątek spotkanie także w Watykanie, przyjęcie na audiencji u papieża Franciszka – zapowiedział Paweł Mucha.Polski prezydent będzie pierwszą głową państwa, która odwiedzi papieża Franciszka w czasie pandemii koronawirusa.– Te relacje, jeżeli chodzi o kwestie współpracy, są bardzo bliskie.  Jest to też pewna symbolika, że właśnie prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, prezydent, który inauguruje, który rozpoczyna drugą kadencję, Pan prezydent Andrzej Duda będzie pierwszą głową państwa, która złoży wizytę w Watykanie. Będzie przyjęta przez Ojca Św. na audiencji. To pokazuje szczególny związek, szczególną bliskość z Polską i z panem prezydentem – dodał wiceszef Kancelarii Prezydenta RP.Gość Radia Maryja odniósł się również do sprawy kryzysu w Zjednoczonej Prawicy i tego, co dzieje się aktualnie w obozie władzy.– Mamy świadomość, że doszło do sytuacji braku porozumienia, jeżeli chodzi o kwestie głosowań sejmowych. To zostało publicznie w zeszłym tygodniu przedstawione w sposób dość zdecydowany i toczą się dalsze rozmowy. Z jednej strony mamy oczywiście kwestię związaną z dorobkiem rządów Zjednoczonej Prawicy, rządu Pani premier Beaty Szydło, Pana premiera Mateusza Morawieckiego i po prawej stronie sceny politycznej nikt tego dorobku nie może lekceważyć. Polacy są przekonani co do tego, jak wiele udało się przy współpracy pana prezydenta Andrzeja Dudy z rządami Zjednoczonej Prawicy w Polsce zmienić […]. Pan Prezydent interesuje się i monitoruje to, co się dzieje jeżeli chodzi o sytuację w ramach koalicji, ale decyzje związane bezpośrednio ze współpracą trzech partnerów są w ręku tych partnerów. Tym wiodącym partnerem jest PiS i kierownictwo partii – wskazał polityk.Paweł Mucha powiedział, że nie wyklucza rozmów prezydenta Andrzeja Dudy z liderami Zjednoczonej Prawicy, jeżeli wymagałaby tego sytuacja.Naturalne jest to, że pan prezydent rozmawia z liderami Zjednoczonej Prawicy. Jest w stałym kontakcie z panem premierem, a kwestie jakiejś rozmowy wewnątrz tego bloku, to musiało być oczywiście w takiej sytuacji, gdyby do Pana prezydenta z taką prośbą wystąpiono – zaznaczył.Jednym z powodów kryzysu było głosowanie w sprawie ustawy „Piątka dla zwierząt” [więcej].


Prezydent Andrzej Duda, który wziął udział w Dożynkach Prezydenckich wyraził swoje stanowisko w tej sprawie [więcej].– Bardzo zdecydowanie powiedział, że dla niego rzeczą zupełnie fundamentalną, podstawową jest to, żeby pamiętać, że na pierwszym miejscu musi być byt rolnika, jakość życia rolnika i jego rodziny. Oczywiście trzeba uwzględniać kwestie związane z humanitarnym taktowaniem zwierząt, ale nie można zapominać o tej perspektywie spojrzenia rolniczego – podkreślił wiceszef Kancelarii Prezydenta RP.Ustawa jest w toku i – jak zapewnił gość Radia Maryja – prezydent RP będzie bronił polskich rolników.– To jest bardzo konsekwentne u pana prezydenta. Pan prezydent program na rzecz polskiej wsi, na rzecz polskich rolników realizował przez całą swoją prezydenturę. Był obecny wśród ludzi wsi. Także poparcie, które uzyskał w gminach wiejskich, w gminach do 20 tys. mieszkańców, w gminach rolniczych, wśród rolników jest ogromne […]. Prezydent zna polską wieś, zna specyfikę i jest zaangażowany w tę problematykę i oczywiście także w tych kwestiach legislacyjnych zwraca uwagę na interes polskiego rolnika – podkreślił.Całą rozmowę z Pawłem Muchą w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj].


radiomaryja.pl


Żródło: radiomaryja.pl, 21

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom