Portal Środa - 28 pazdziernika 2020 Narcyza, Serafina, Wioletty     "Piekno człowieka kryje się nie w rysach twarzy, ale w kształcie ducha" - Roman Mleczko
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2020-09-24 Grzejnik dekoracyjny w aranżacji łazienki

Do niedawna, wybierając kaloryfer do łazienki, koncentrowaliśmy się przede wszystkim na jego mocy. Nowe rozwiązania sprawiają, że parametry grzewcze i funkcjonalność przestały być jedynym czynnikiem decydującym o wyborze konkretnego sprzętu. Coraz częściej uwagę przykuwa również strona estetyczna. Okazuje się, że świadomie dopasowane grzejniki dekoracyjne do łazienki stają się prawdziwą ozdobą wnętrza. Które warianty szczególnie godne są uwagi?


Poniższe wytyczne skupiają się na kształcie grzejnika, jednak duże znaczenie ma również to, jaki kolor ma kaloryfer dekoracyjny. W tym zakresie możliwości również są bardzo szerokie: wystarczy spojrzeć na grzejniki dekoracyjne do łazienki w salonie Hoff. To modele nie tylko białe, ale również czarne, grafitowe, jasnoszare...


Grzejniki dekoracyjne pionowe


W nowoczesnych aranżacjach łazienkowych najczęściej wykorzystuje się grzejniki dekoracyjne pionowe. Dzięki swojej konstrukcji nie zajmują one wiele miejsca, a jednocześnie powiększają wizualnie pomieszczenie. Wykorzystuje się je jako swego rodzaju wieszak przeznaczony do suszenia bielizny czy ręczników po kąpieli. Dodatkowym atutem jest fakt, że z powodzeniem można je zastosować nawet na mocno ograniczonej przestrzeni: nad wanną, pralką czy w kącie obok umywalki. Ma to duże znaczenie przy planowaniu wystroju niewielkich łazienek. Warto w takim przypadku wykorzystać również zróżnicowane rozmiary. Najmniejsza dostępna szerokość to 20 centymetrów, co pozwala wkomponować kaloryfer dekoracyjny praktycznie wszędzie. Niektóre modele przypominają drabinki, inne ścianki działowe, a jeszcze inne rury rodem z loftów, co przekłada się na szerokie możliwości aranżacyjne.


Grzejniki dekoracyjne poziome


Na uwagę zasługują także poziome grzejniki dekoracyjne do łazienki. To dość standardowe rozwiązanie, występujące jednak w wielu modyfikacjach. Bardzo często kompletnie nie przypominają one kaloryfera, upodabniając się do półek, industrialnych konstrukcji z rur czy ściennych paneli. Grzejniki poziome to bardzo efektowny i estetyczny wybór do łazienki w każdym stylu.


Grzejniki dekoracyjne na trudną przestrzeń


Producenci dbają także o rozwiązania niestandardowe. na rynku dostępne są również grzejniki dekoracyjne łukowe o kształcie przystosowanym do różnego rodzaju wygięć, narożne - instalowane w kącie łazienki lub stojące, mocowane do podłogi, które można wykorzystać także jako ściankę działową. Sprawia to, że możliwości aranżacyjne są w zasadzie nieograniczone.

Silesian


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom