Portal Środa - 28 pazdziernika 2020 Narcyza, Serafina, Wioletty     "Piekno człowieka kryje się nie w rysach twarzy, ale w kształcie ducha" - Roman Mleczko
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2020-09-27 Agencja Fitch potwierdziła rating Polski na poziomie ,,A-"

Agencja Fitch potwierdziła rating Polski na obecnym poziomie, czyli „A-”. Perspektywa także została utrzymana na poziomie stabilnym.


Rating na poziomie „A-” odzwierciedla zróżnicowaną gospodarkę Polski, charakteryzującą się stabilnym wzrostem i solidnymi ramami polityki ekonomicznej, w połączeniu z członkostwem w UE” – napisano w komunikacie Agencji Fitch. Prognozuje ona, że deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych wzrośnie w br. do 8,2 proc. PKB, w przyszłym roku wyniesie 5,4 proc. PKB, z kolei za dwa lata obniży się do 4 proc.


Prognozy Agencji odzwierciedlają bardziej optymistyczne szacunki wzrostu gospodarczego w porównaniu do szacunków rządu. W przyszłym roku Fitch prognozuje solidny wzrost inwestycji. Konsumpcja prywatna również ma odbić. Chociaż – jak zaznacza Agencja – „utrzymująca się niepewność może spowodować, że nastroje gospodarstw domowych będą ostrożniejsze niż w ostatnich latach”. PKB skurczy się o 3,5 proc., po czym powróci do wzrostu o 4,5 proc. w 2021 r.


Ryzyko dla wzrostu stanowi możliwość nałożenia nowych obostrzeń sanitarnych, jeżeli wzrośnie liczba osób zarażonych koronawirusem. W ocenie Agencji, ostatnie spory wewnątrz kolacji Zjednoczonej Prawicy zagrażają stabilności rządów. Jednak przedterminowe wybory z tego powodu wydają się być mało prawdopodobne.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl, 26

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom