Portal Czwartek - 22 marca 2018 Bogusława, Jagody, Katarzyny     "Sens życia polega na tym, aby cieszyć się z niego i czynić go piękniejszym dla każdej ludzkiej istoty." - David Ben Gurion"Bóg nie każe nam iść żadną drogą, której by On sam nie przemierzył i na której by nie szedł z nami. " - Dietrich Bongoeffer
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2017-05-18 Donald Tusk nie wie, czy stawi się na przesłuchaniu ws. katastrofy smoleńskiej

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział, że nie wie, czy przyjedzie do Warszawy na przesłuchanie w związku ze śledztwem dotyczącym katastrofy smoleńskiej. Zastrzegł, że nie będzie się zasłaniał immunitetem tak długo, jak nie będzie mu to przeszkadzało w pracy.


Były premier Polski został wezwany na przesłuchanie w charakterze świadka na 5 lipca. Chodzi o śledztwo dotyczące m.in. nieprzeprowadzenia sekcji zwłok ofiar katastrofy.


Mecenas Henryk Lipski przyznaje, że sprawa przesłuchania wywołuje wiele emocji, ponieważ dotyczy przewodniczącego Rady Europejskiej. Jak tłumaczy, przesłuchanie Donalda Tuska w tej sprawie jest niezbędne.Tylko poprzez przesłuchanie byłego premiera rządu możemy dojść do tego, jak było w rzeczywistości, a może do tego przyczyniła się była minister Ewa Kopacz, która tak wyraźnie w kilka dni po katastrofie mówiła, że polscy badacze „ramię w ramie” przeprowadzają badania z Rosjanami. Później się okazało, że była to nieprawda, a Ewy Kopacz nie było nawet w miejscu, gdzie te sekcje były przeprowadzane – wskazuje mec. Henryk Lipski.Do końca roku prokuratura ma przeprowadzić jeszcze 36 ekshumacji. W przyszłym roku ma się odbyć 26. Decyzje prokuratury spotkały się ze sprzeciwem części rodzin ofiar.


W wyniku przeprowadzonych sekcji śledczy odkryli przypadki zamiany ciał, a także rażące błędy w rosyjskiej dokumentacji. Media informowały, że w jednej z trumien znaleziono dwie głowy, cztery miednice i trzy nogi.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 18 maja 2017

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom