Portal Poniedziałek - 25 czerwca 2018 Łucji, Witolda, Wilhelma      "Swoją radość można znaleźć w radości innych; to właśnie jest tajemnica szczęścia". Georges Bernanos
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2017-05-18 I Krajowe Forum Inicjatyw na rzecz Małżeństwa i Rodziny

W Gnieźnie 19 i 20 czerwca odbędzie się I Krajowe Forum Inicjatyw na rzecz Małżeństwa i Rodziny. Inicjatywa jest odpowiedzią na adhortację apostolską „Amoris laetitia” papieża Franciszka, który zachęca w dokumencie do nowego spojrzenia na duszpasterstwo małżeństw oraz rodzin. Organizatorami kongresu są Prymas Polski, Rada ds. Rodziny KEP, Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin oraz Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Gnieźnieńskiej.


Ojciec Święty w piśmie „Amoris laetitia” wskazuje, że duszpasterstwo małżeństw i rodzin powinno być „zasadniczo misyjne, wychodzące, będące blisko ludzi” (AL. 230).„Chcemy odczytać przesłanie adhortacji apostolskiej „Amoris laetitia” i w warunkach współczesnego świata pomóc cieszyć się prawdziwą miłością. To spotkanie powinno zaowocować propozycjami pracy pastoralnej z małżeństwami i rodzinami w naszych parafiach. Celem, który nam przyświeca, jest przygotowanie konkretnych programów oraz koordynacji na poziomie ogólnopolskim wszystkich działań i inicjatyw promujących małżeństwo, rodzinę oraz życie” – podkreślają organizatorzy forum.Pierwszy dzień spotkania będzie poświęcony omówieniu działań duszpasterskich, które powinny opierać się na refleksji filozoficzno-teologicznej, a także zmierzać do trzeźwej oceny aktualnej sytuacji małżeństw i rodzin. Z prelekcjami wystąpią m.in. Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej oraz ks. prof. Tadeusz Guz, wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Centralnym punktem będzie Msza św. w katedrze gnieźnieńskiej pod przewodnictwem ks. kard. Kevina Josepha Farrella, Prefekta Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia.„Nie bez znaczenia jest to, że po raz pierwszy spotkamy się w tak szerokim gronie osób, wspólnot, instytucji, które na co dzień pracują dla rodzin, modlą się z nimi, niosą konkretną pomoc. Bardzo nam zależy, abyśmy drugiego dnia aktywnie uczestniczyli w dyskusjach panelowych, podzielili się doświadczeniem, wskazali perspektywy rozwoju i wspólnie wypracowali program działań, które według zamysłu papieża Franciszka pozwolą uczynić z parafii centrum duszpasterstwa małżeństw i rodzin – miejsce spotkania dla wszystkich, którzy pragną odkryć piękno miłości” – zaznaczają inicjatorzy kongresu.I Krajowe Forum Inicjatyw na rzecz Małżeństwa i Rodziny odbędzie się w ramach uroczystości 600-lecia prymasostwa.


Szczegółowe informacje o Forum oraz możliwość zgłoszenia udziału w wydarzeniu na stronie internetowej www.forummalzenstwairodziny.pl.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 18 maja 2017

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom