Portal Piatek - 21 wrzesnia 2018 Darii, Mateusza, Wawrzyńca     "Wiatr nigdy nie sprzyja temu, kto nie wie, dokąd iść" - przysłowie włoskie
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2017-09-20 W Moskwie trwają negocjacje ws. polskich samochodowych przewozów towarowych

Dziś w Moskwie drugi dzień polsko-rosyjskich negocjacji w sprawie samochodowych przewozów towarowych. Polską stronę reprezentuje  wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit. W dyskusji uczestniczą przedstawiciele resortu, inspekcji transportu drogowego oraz przewoźnicy.


Podczas rozmów Polska zwraca uwagę m.in. na utrudnienia dla rodzimych transportowców ze strony Rosjan.


Głównym celem spotkania jest wypracowanie stanowiska dzięki któremu polski transport będzie mógł funkcjonować bez uciążliwej rosyjskiej administracji, powiedział w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja wiceminister Jerzy Szmit.Uważamy, że tych zezwoleń na kraje trzecie powinno być więcej, będziemy jednoznacznie o tym mówić. Trudno jednak, przed rozmowami, powiedzieć jakie będzie stanowisko strony rosyjskiej. Mieliśmy informację, że strona rosyjska jest zainteresowana, aby już w tym roku udzielić Polsce dodatkowych zezwoleń, gdyż limit o którym rozmawialiśmy w ubiegłym roku został już wyczerpany. Dziwi mnie to ponieważ rok temu podczas naszych negocjacji strona rosyjska twierdziła, że tak duża liczba zezwoleń nie jest potrzebna. Będziemy musieli ponownie bardzo szczerze porozmawiać – podkreślił Jerzy Szmit.W trakcie dwudniowych rozmów w Moskwie  ma zostać ustalona liczba zezwoleń na transport samochodowy towarów do Rosji w 2018 roku. Na 2017 rok Polska otrzymała ich 190 tys. W tym 48 tys. na przewozy z-i do krajów trzecich.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 20 września 2017

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom