Portal Sobota - 19 stycznia 2019 Erwiny, Henryka, Mariusza     "Człowiek, który utożsamił się z prawdą, musi czuć radość i rozkosz wtedy nawet, gdy został pobity" - Stefan Żeromski
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2018-01-12 [TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Zrobię wszystko, aby wpierać rząd oraz ministra M. Błaszczaka

Zrobię wszystko, żeby wspierać rząd, żeby wspierać pana ministra Błaszczaka, żeby wspierać tych wszystkich, którzy będą kontynuowali zmiany. Przynajmniej na kilku polach będzie jeszcze wiele do zrobienia – powiedział w czwartkowym felietonie „Głos Polski” na antenach TV Trwam i Radia Maryja wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz.


Na wstępie swojego felietonu Antoni Macierewicz – którego we wtorek na stanowisku szefa Ministerstwa Obrony Narodowej zastąpił min. Mariusz Błaszczak – podziękował wszystkim osobom, które okazały wyrazy wsparcia w związku z zakończeniem jego pracy w MON.– Chcę państwu serdecznie podziękować za wszystkie wyrazy solidarności, wparcia w związku z zakończeniem przeze mnie misji ministra obrony narodowej. Dostałem od państwa nie setki, ale tysiące różnorodnych informacji, maili, sms-ów, telefonów. W bezpośrednich kontaktach wyrażaliście Państwo z Rodziny Radia Maryja po prostu troskę, ale i podziękowanie za to, co w wojsku zostało przez ostatnie lata zrobione – zaznaczył polityk.Polityk zauważył, że zmiany w polskim wojsku to zasługa nie tylko ludzi na stanowiskach kierowniczych w resorcie obrony, ale również wielu innych zaangażowanych osób.


– Warto pamiętać o żołnierzach szeregowych, o podoficerach i oficerach, wreszcie o pracownikach cywilnych wojska, którzy bardzo się w te zmiany zaangażowali. Za te podziękowania, które objęły tak dużą rzeszę ludzi, raz jeszcze serdecznie dziękuję. Nie mogę wyjść z podziwu, jak bardzo wielkie jest zainteresowanie i troska w Polsce o armię – akcentował Antoni Macierewicz.


Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości zwrócił uwagę, że przed nowym szefem MON Mariuszem Błaszczakiem stoją kolejne wyzwania, m.in. zmiany w korpusie podoficerskim.– To właśnie podoficerowie są fundamentem każdej armii i w armii polskiej też tak musi być. Jak wiadomo, jest przerost oficerów wyższych stopni, którzy nie zajmują się właściwymi dla siebie kwestiami, ale sprawami, które mogą, a nawet powinni – i w innych armiach realizują – podoficerowie. Trzeba tę zmianę dokonać, aby uwolnić potencjał oficerski Wojska Polskiego, a równocześnie przypisać podoficerom właściwe dla nich zadania – wyjaśnił.Polityk podkreślił również, że należy jak najszybciej wyjaśnić wszelkie niejasności związane z katastrofą smoleńską.– Nie wolno zapomnieć o sprawie, która ciąży nad narodem polskim od blisko ośmiu lat: to jest sprawa dramatu smoleńskiego. Nie ma wątpliwości, że jak najszybciej musimy doprowadzić do wyjaśnienia tego, jak do tej zbrodni doszło. Musimy jasno postawić odpowiedzialność za śmierć (…) dwóch polskich prezydentów, nieomal całego sztabu generalnego Wojska Polskiego, wszystkich wojskowych, którzy dowodzili rodzajami sił zbrojnych – powiedział Antoni Macierewicz w felietonie „Głos Polski” na antenach Radia Maryja i TV Trwam .


RIRMŹródło: radiomaryja.pl, 11 stycznia 2018

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom