Portal Niedziela - 16 grudnia 2018 Albiny, Sebastiana, Zdzisławy     
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2018-02-20 Na posiedzeniu rządu m.in. kwestia e-recept

Na dzisiejszym posiedzeniu rządu ministrowie zajmą się m.in. projektem ustawy o e-receptach. Projekt przewiduje możliwość wystawienia recept lekarskich przez internet. Całkowite wycofanie recept ma nastąpić w 2020 r.


Projekt ustawy o e-receptach trafił do Komitetu Stałego Rady Ministrów pod koniec stycznia. Zakłada on zmiany w sposobie podpisywania elektronicznej dokumentacji medycznej. Chodzi przede wszystkim o rozwiązanie problemu związanego z „lekarskim charakterem pisma”, który może prowadzić do wydania nieodpowiedniego leku przez farmaceutę. Nowe przepisy zakładają, że uprawniony pracownik wystawi i cyfrowo podpisze e-receptę. Chory otrzyma wydruk w postaci recepty ze wszystkimi danymi oraz kodem dostępowym. Przepisywanie leków będzie mogło odbywać się zdalnie, bez fizycznej obecności pacjenta. Każdy przepisany w ten sposób lek będzie można wykupić w innej aptece.


Na dzisiejszym posiedzeniu rządu ministrowie omówią także projekt ustawy o zasadach wspierania nowych inwestycji zakładający m.in. nową formułę specjalnych stref ekonomicznych oraz projekt nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii, która przywraca możliwość jednolitego opodatkowania elektrowni wiatrowych.


Ponadto rząd omówi zmianę zasad udzielania zamówień z wolnej ręki w transporcie kolejowym oraz projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, dotyczący Instrumentu Oceny Wniosków Inwestycyjnych w Sektorze Zdrowia.


TV Trwam News/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 20 lutego 2018

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom