Portal / Dom i rodzina Sobota - 18 listopada 2017 Klaudyny, Romana, Tomasza      "To człowiek człowiekowi najbardziej potrzebny jest do szczęścia". Paul Holbach
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
Wortal P II - Pokolenie JP2W
Zablokować finansowanie badań na komórkach macierzystych
Oddać rodzinie to, co się jej należy
Człowiek to nie surowiec do badań
Dzisiejsza rodzina, Jaka jest - Jaka powinna być.
Familia unida! Rodzina zjednoczona!
Dziecko to nie surowiec do badań
Miłość a granice akceptacji
Rodzina i rodzice niedocenieni
Informacja rządu o sytuacji społecznej i materialnej rodzin
Uratowałam zycie syna
Technologia w służbie życiu
120 zł na każde dziecko
Rodziny wielodzietne? Ależ tak!
ZABIJANIE DZIECI NIENARODOZNYCH JEST JAK HOLOKAUST
ZASIŁEK RODZINNY
Mamo nie pij!
Gry a zmiany w mózgu - psychologia

LPR chce, by Sejm zobowiązał rząd do blokowania rezolucji Parlamentu Europejskiego wzywającej do finansowania z funduszy europejskich badań na komórkach macierzystych, pobranych z ciał poczętych dzieci. W Sejmie trwają właśnie prace nad projektem uchwały krytykującej rezolucję PE. Głosowanie nad nią ma się odbyć pojutrze.

"Instrumentalne wykorzystanie ciała ludzkiego i niszczenie życia poczętego jest drastycznym naruszeniem praw człowieka. Nie można go usprawiedliwić żadnymi okolicznościami i należy tych praktyk zaniechać, niezależnie od intencji, dla których są podejmowane" - głosi projekt uchwały. Jak zaznaczył na wczorajszej konferencji prasowej w Sejmie eurodeputowany LPR Maciej Giertych, rząd Niemiec jest zobowiązany przez Bundestag do blokowania rezolucji PE. Dlatego, jego zdaniem, w uchwale Sejmu należy zobligować rząd polski, aby dołączył do Niemiec i innych krajów, które będą gotowe blokować rezolucję PE na poziomie Rady Ministrów Unii Europejskiej.
W czerwcu Parlament Europejski przyjął zasady finansowania z budżetu UE projektów badawczych w latach 2007-2013 (tzw. siódmy program ramowy). Chodzi o nieco ponad 50 mld euro. Program obejmuje badania z użyciem komórek macierzystych - zarówno dorosłych, jak i zarodkowych - na które przeznaczone zostanie 0,1 proc. środków programu. Nadal będzie obowiązywała zasada, że unijne środki będą mogły służyć do finansowania takich badań w tych krajach członkowskich, gdzie są one dozwolone, ale naukowcy mają podlegać rygorystycznej kontroli, zgodnie z krajowymi przepisami. Z funduszy tzw. siódmego programu ramowego nie będzie można finansować badań zmierzających do klonowania ludzi w celach reprodukcyjnych, zmiany dziedzictwa genetycznego człowieka. W badaniach finansowanych ze środków UE zakazane ma być też tworzenie ludzkich embrionów jedynie do celów badawczych lub do celów pozyskiwania komórek macierzystych. Sejm ma się zajmować projektem uchwały w czwartek, głosowanie zaplanowano na piątek.
Anna Skopinska

"Nasz Dziennik" 2006-07-19

© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom