Portal Wtorek - 2 czerwca 2020 Erazma, Marianny, Marzeny      "Prawdziwe szczęście jest rzeczą wysiłku odwagi i pracy". Honoriusz Balzac
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2019-05-15 Zmiany w Kodeksie karnym - nawet 30 lat więzienia za pedofilię

Nawet 30 lat więzienia za pedofilię – tak będą wyglądały zmiany w Kodeksie karnym. Szczegóły przedstawili we wtorek premier Mateusz Morawiecki i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.


Rząd zabiera się za zdecydowaną walkę z pedofilią – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.– Zwyrodniałe, obrzydliwe, okrutne, bestialskie przestępstwo, zachowanie społeczne – na czele z pedofilią – będzie bardzo surowo napiętnowane. Jeszcze dużo bardziej surowo niż jest obecnie w Kodeksie karnym – oświadczył szef rządu.Obecnie za gwałt na nieletniej osobie kara wynosi od trzech do piętnastu lat więzienia. Teraz będzie to nawet trzydzieści lat.– Do tej pory zbyt często słyszeliśmy o wyrokach, które były zbyt łagodne. To oburzająco pobłażliwe traktowanie przestępców, którzy krzywdzili dzieci teraz chcemy zmienić – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.Jak mówił premier, w tego typu przestępstwach nie ma miejsca dla zawieszania kary. Na szczególne potępienie zasługują ci, którzy mają pod swoją opieką dzieci.– Wszystkie tego typu osoby muszą ponosić odpowiedzialność jeszcze wzmocnioną, co też ma odzwierciedlenie w naszych propozycjach – wskazał szef rządu.W takim przypadku minimalny wymiar kary wzrasta – zaznaczył minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.– Wprowadzamy rozwiązanie, że zgwałcenie osoby małoletniej – poniżej lat 16 – które było połączone ze szczególnym okrucieństwem w dolnych granicach będzie zagrożone karą od 10 lat pozbawienia wolności do lat 30 – zapowiedział minister Zbigniew Ziobro.Nowe kary opracowało Ministerstwo Sprawiedliwości. Zgodnie z nowelizacją, wzrośnie także ochrona prawno-karna dzieci z piętnastu do szesnastu lat. Projekt przyjął już rząd.


TV Trwam News/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl,

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom