Portal Wtorek - 22 wrzesnia 2020 Maury, Milany, Tomasza     "Trzeba mieć odwagę powtórzyć drugiemu to, co się poza jego plecami mówiło" - Stefania Łącka
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2020-02-13 CBA udostępniło materiały ze śledztwa dotyczącego willi w Kazimierzu Dolnym

Centralne Biuro Antykorupcyjne udostępniło materiały ze śledztwa dotyczącego tzw. willi Kwaśniewskich w Kazimierzu Dolnym. To m.in. raport, protokoły przesłuchań i stenogramy rozmów telefonicznych.


O odtajnienie dokumentów zwrócił się do ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński.


Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja wskazał, że dokumenty nie pozostawiają wątpliwości, kto był faktycznym właścicielem willi w Kazimierzu Dolnym.Materiały zgromadzone przez CBA wskazują jednoznacznie, że Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy byli rzeczywistymi właścicielami domu w Kazimierzu Dolnym, zaś Marek Michałowski, który w tej sprawie występuje jako formalny właściciel, został jedynie podstawiony – mówiąc kolokwialnie – po to, aby czystość w dokumentach nie budziła sensacji ani wątpliwości odpowiednich organów skarbowych – podkreślił Stanisław Żaryn.Pod koniec stycznia były agent CBA Tomasz Kaczmarek w materiale TVN 24 oskarżył byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego, a także byłego wiceszefa biura Macieja Wąsika o wywieranie na niego nacisków podczas operacji dotyczącej willi. Kaczmarek stwierdził, że miał wytworzyć przeświadczenie, że dom w Kazimierzu Dolnym należy do Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich. Zaznaczył też, że on sam takiego przeświadczenia nie powziął.


RIRM


 


Źródło: radiomaryja.pl, 12

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom