Portal Wtorek - 22 wrzesnia 2020 Maury, Milany, Tomasza     "Trzeba mieć odwagę powtórzyć drugiemu to, co się poza jego plecami mówiło" - Stefania Łącka
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2020-02-13 Rośnie liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa

1113 osób zmarło w wyniku zakażenia koronawirusem. Ofiary to głównie mieszkańcy okolic Wuhan w Chinach, gdzie wybuchła epidemia. Łącznie koronawirusa zdiagnozowano już u ponad 44 600 osób. Jednak pierwsze osoby wyleczone w Wuhan wracają do swoich domów.


Wszyscy, którzy opuszczają szpital dziękują za wsparcie partii komunistycznej, nie wiadomo, na ile jest to propaganda mająca uspokoić świat, a na ile rzeczywisty sygnał co do tego, że Chiny są w stanie pokonać koronawirusa. Dramatyczna sytuacja panuje dziś na japońskim statku wycieczkowym Diamond Princess, który obecnie cumuje nieopodal portu w Jokohamie. Stwierdzono tam 39 nowych przypadków zakażenia. Łącznie na statku przebywają 174 osoby zakażone koronawirusem. – Przeprowadziliśmy badanie na obecność koronawirusa u 53 osób, z czego 39 uzyskało wynik pozytywny. Chcemy jak najszybciej przetransportować ich do szpitali – poinformował Katsunobu Kato, minister zdrowia, pracy i opieki.Na pokładzie statku jest ponad 3600 osób, w tym trzech Polaków, członek załogi i dwóch turystów, ale według danych Ministerstwa Spraw Zagranicznych są oni zdrowi. Nowych przypadków zakażenia koronawirusem nie odnotowuje się w Stanach Zjednoczonych.Minęły dwa tygodnie i żaden przypadek nowego koronawirusa nie został zidentyfikowany u żadnej z ewakuowanych osób. Po przejściu 14-dniowej kwarantanny, która znacznie przekracza rozsądny okres inkubacji, chcę wyjaśnić jedną rzecz absolutnie krystalicznie – ci ludzie nie mają koronawirusa – podkreślił dr Cameron Kaiser, przedstawiciel służby zdrowia.Światowa Organizacja Zdrowia uruchomiła w Genewie globalne forum badań i innowacji, tak by zmobilizować społeczność międzynarodową do działań w odpowiedzi na wybuch epidemii koronawirusa. – Rozmawiamy nie tylko na temat epidemii choroby, ale także na temat niektórych badań, jakie zostały przeprowadzone w Chinach. Jest to bardzo przydatne. Musimy mieć od samego początku informacje o tym, co się dzieje – wyjaśniła Soumya Swaminatha, główny naukowiec Światowej Organizacji Zdrowia.Epidemia rozprzestrzeniła się na blisko 30 krajów na całym świecie.


TV Trwam News


Źródło: radiomaryja.pl, 12

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom