Portal Poniedziałek - 24 lutego 2020 Boguty, Bogusza, Macieja      "Prawdziwym schronieniem dla czlowieka jest drugi człowiek". Przysłowie irlandzkie
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2020-02-14 Bruksela: ministrowie obrony narodowej państw NATO rozmawiają m.in. nt. zagrożeń płynących ze strony Rosji

Szef MON Mariusz Błaszczak reprezentuje Polskę podczas spotkania ministrów obrony narodowej państw NATO w Brukseli. Politycy rozmawiają m.in. o sytuacji na Bliskim Wschodzie. W środę poruszyli też temat zagrożeń płynących ze strony Rosji.


Minister Mariusz Błaszczak poinformował po spotkaniu, że wśród wszystkich państw Sojuszu jest zrozumienie w tej sprawie.– Rozmawialiśmy na temat zagrożeń rosyjskich. Myślę, że możemy być usatysfakcjonowani tym, że jest zrozumienie wszystkich państw Sojuszu Północnoatlantyckiego odnośnie tych zagrożeń; że te zagrożenia nie są lekceważone. To jest bardzo duży sukces, dlatego że to jest podstawa do tego, żeby tym zagrożeniom przeciwdziałać. Wszystkie państwa Sojuszu Północnoatlantyckiego takie zagrożenie dostrzegają – zaznaczył Mariusz Błaszczak.Podczas pobytu w Brukseli szef MON Mariusz Błaszczak odbył też serię indywidualnych spotkań z przedstawicielami państw Sojuszu. Z szefem obrony USA Markiem Esperem rozmawiał o dwustronnej współpracy w kwestii bezpieczeństwa.


Spotkanie ministrów obrony państw NATO w Brukseli zakończy się w czwartek.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 13

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom