Portal Wtorek - 22 wrzesnia 2020 Maury, Milany, Tomasza     "Trzeba mieć odwagę powtórzyć drugiemu to, co się poza jego plecami mówiło" - Stefania Łącka
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2020-02-14 Koronawirus wciąż nie dotarł do Polski; pod obserwacją przebywa 48 osób

Koronawirus wciąż nie dotarł do Polski. Obecnie w naszych szpitalach pod obserwacją przebywa 48 osób. Informację o tym, jak Polska radzi sobie z koronawirusem, przedstawili w trakcie sejmowej komisji zdrowia przedstawiciele rządu oraz Główny Inspektor Sanitarny.


Pierwsze przypadki koronawirusa odnotowano półtora miesiąca temu. Od tamtego czasu stwierdzono już ponad 45 tysięcy zachorowań na całym świecie. Z powodu koronawirusa zmarło 1115 osób. W samej Unii Europejskiej zarażonych jest 46 osób.


W środę informację o sytuacji w Polsce na sejmowej komisji zdrowia przekazał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.– Mamy w Polsce 18 osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, w tym jeden obywatel Chin oraz 30 osób we Wrocławiu – oznajmił Waldemar Kraska.Dodatkowo 14 osób przebywających w Polsce jest poddanych kwarantannie domowej, a ponad 1600 jest objętych nadzorem epidemiologicznym. Na początku lutego do Polski ewakuowano 30 osób przebywających w Chinach.– Ta trzydziestka, która przyleciała do nas 2 lutego z miejscowości Wuhan, miała już trzykrotnie pobrane badania na obecność koronawirusa i trzykrotnie wyniki były ujemne – powiedział wiceminister zdrowia.W prowincji Hubei pozostał tylko jeden Polak, który nie wyraził chęci powrotu do Polski. Jego stan zdrowia jest dobry – poinformował resort zdrowia. Kolejne 5 osób zostało ewakuowanych do Polski w ostatnią sobotę. Pierwsze wyniki badań również nie wykazały obecności koronawirusa.


Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas podkreślił, że epidemia koronawirusa nie dotyczy Polski ani innych państw europejskich.– Ten wirus, według mojej oceny, najlepiej jest zwalczać za pomocą wiedzy i istotnego spokoju. Tu wiedza jest najbardziej istotna. Najbardziej istotne jest nasze zachowanie – podkreślił Jarosław Pinkas.Czyli dbałość o higienę. Główny Inspektor Sanitarny apeluje o częste mycie rąk i zapoznanie się z zasadami zapobiegania zarażeniom.


TV Trwam News


Źródło: radiomaryja.pl, 13

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom