Portal Czwartek - 22 marca 2018 Bogusława, Jagody, Katarzyny     "Sens życia polega na tym, aby cieszyć się z niego i czynić go piękniejszym dla każdej ludzkiej istoty." - David Ben Gurion"Bóg nie każe nam iść żadną drogą, której by On sam nie przemierzył i na której by nie szedł z nami. " - Dietrich Bongoeffer
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2017-07-17 Ustawa wprowadzająca zmiany w programie Rodzina 500 plus czeka na podpis prezydenta

Zaproponowane przez rząd nowelizacje m.in. przepisów dotyczących świadczeń rodzinnych, Karty Dużej Rodziny oraz pomocy państwa w wychowaniu dzieci na ostatnim posiedzeniu poparł Senat.


Główne zasady programu Rodzina 500 plus pozostaną niezmienione, a korekty mają zlikwidować niepożądane zjawiska związane ze świadczeniem. Chodzi m.in. o dopasowywanie dochodu do kryterium majątkowego czy niezgodne z prawdą deklarowanie samotnego wychowywania dziecka.


Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed podkreślił, że w dotychczasowej formie program Rodzina 500 plus spełnia swój cel. Dodał, że nowe przepisy nikomu nic nie zabierają.– Ustawa była podyktowana dwoma względami, aby wesprzeć materialnie rodziny i zmienić sytuację demograficzną w naszym kraju. Obydwa te cele spełniają się i to w znacznym stopniu. Jeśli chodzi o zasadnicze ramy tego programu nie zmieniamy go, w dalszym ciągu jest to wsparcie w kwocie nieopodatkowanego 500 zł do 18 roku życia na każde drugie i kolejne dziecko. Przy pierwszym dziecku kryterium dochodowe na poziomie 800 zł, a przy dziecku niepełnosprawnym 1200 zł. W tym zakresie się nic nie zmienia – zaznaczył Stanisław Szwed.Nowe przepisy są efektem przeglądu systemów wsparcia rodziny, do przeprowadzenia, którego Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zobowiązała ustawa o Rodzinie 500 plus. Ustawa ma wejść w życie 1 sierpnia, poza kilkoma wyjątkami, które mają zacząć obowiązywać od 2018 i 2019 roku.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 17 lipca 2017

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom