Portal Piatek - 21 wrzesnia 2018 Darii, Mateusza, Wawrzyńca     "Wiatr nigdy nie sprzyja temu, kto nie wie, dokąd iść" - przysłowie włoskie
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2017-10-13 Parlament: Konferencja "Prawa rodziny - rdzeń współczesnej demokracji"

W najbliższą sobotę w polskim parlamencie odbędzie się konferencja „Prawa rodziny – rdzeń współczesnej demokracji”. Spotkanie rozpocznie cykl wydarzeń, które wpisują się w obchody Dnia Praw Rodziny, który jest obchodzony 22 października.


W konferencji udział weźmie ponad 400 osób. Wśród nich przedstawiciele świata polityki, nauki i Kościoła. Głos zabiorą m.in. minister rodziny Elżbieta Rafalska oraz minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.


Poseł Tadeusz Woźniak, przewodniczący parlamentarnego Zespołu na Rzecz Katolickiej Nauki Społecznej, poinformował, że w całej Polsce odbędzie się 16 konferencji poświęconych zagadnieniom związanym z rodziną.


Parlamentarzysta, zwracając uwagę na absurdy w prawie, zapowiedział jednocześnie przygotowanie noweli ustawy o Przeciwdziałaniu Przemocy w Rodzinie.Działania, które przygotowujemy, przybliżą kwestie praw rodziny, ponieważ często mówimy o rodzinie, czasami intuicyjnie wyczuwając definicje rodziny i to wszystko, co się rodzinie należy. Jeżeli się zagłębimy w prawodawstwo polskie, to okaże się, że konstytucja nie definiuje rodziny. Definiują ją ustawy szczegółowe, ale zazwyczaj niekorzystnie dla samej rodziny – powiedział Tadeusz Woźniak.Konferencję organizują; Parlamentarny Zespół na Rzecz Katolickiej Nauki Społecznej i Narodowy Komitet Obchodów Dnia Praw Rodziny przy współpracy ministerstwa sprawiedliwości.


Patronat nad wydarzeniem objął prezydent RP Andrzej Duda.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 13 października 2017

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom